Zmarł uczestnik Maratonu Warszawskiego

Warsaw Maraton Warszawski
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl
26-09-2017 | 11:33

Autor:

Podczas 39. edycji PZU Maratonu Warszawskie zasłabł jeden z biegaczy. Pomimo sprawnej akcji lekarzy, nie udało się go uratować.

„Ze smutkiem zawiadamiamy, że 24 września 2017 roku, jeden z uczestników 39. PZU Maratonu Warszawskiego stracił przytomność na trasie biegu. Służby ratownicze obsługujące bieg udzieliły natychmiastowej pomocy, karetka zabezpieczenia medycznego imprezy po półtorej minuty od wezwania była na miejscu. Zawodnik został przewieziony do Szpitala Bielańskiego, gdzie, po kilkugodzinnej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować” – taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie maratonu.

To pierwszy od kilku lat śmiertelny przypadek na trasie biegu w stolicy. W ubiegłym roku, podobne niebezpieczne zdarzenie, miało miejsce podczas Biegu Oshee 10 km rozgrywanego w ramach Orlen Marathonu. Wówczas jednak błyskawiczna akacja reanimacyjna zespołu medycznego sprawiła, że biegacza udało się uratować.

„Jako organizator zobowiązujemy się do pełnej współpracy ze służbami publicznymi w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będziemy udzielać żadnych dodatkowych informacji” – dodają na koniec w swym oświadczeniu przedstawiciele Fundacji Maraton Warszawski.

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~emUżytkownik anonimowy
~em :
No photo~emUżytkownik anonimowy
Jaki pierwszy od kilku lat? A ten w kwietniu? https://wiadomosci.wp.pl
28 wrz 09:42
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza: