Wiązowski test biegowej mocy

zobacz zdjęcia » Jogging
 źródło: Thinkstock
10-01-2018 | 16:27

Autor: IP

Półmaraton Wiązowski to co roku ważny sprawdzian na wyczynowców, ale też świetna zabawa amatorów i kibiców biegania. Organizatorzy imprezy przygotowali tym razem na 4 marca aż... 7 biegów.

Brytyjczycy prestiżowy półmaratoński sprawdzian przed jednym z najlepszych maratonów świata – w Londynie (22.04) – wyznaczyli na 4 marca. Za taki test w Polsce przed wiosennym startem na dystansie 42,195 km (np. Orlen Warsaw Marathonem, który jest w tym samym czasie co Londyn) można uznać 38. Półmaraton Wiązowski. 

Wyjątkowa trasa –  płaska, ale z często wiejącymi mocnymi wiatrami, jest świetnym testem formy fizycznej oraz... charakteru. Od lat utarło się, że w Wiązownie wyczynowcy i amatorzy, nie tylko z Mazowsza, sprawdzają efektywności zimowych treningów biegowych. Stan swoich przygotowań każdy będzie mógł ocenić 4 marca – w samo południe wystartuje bieg główny na dystansie 21,097 km. Tradycyjnie towarzyszyć mu będzie Wiązowska 5-tka oraz biegi młodzieżowe i dziecięce: Mały Półmaraton, Mały Ćwierćmaraton i Bieg Krasnoludków. Trasy posiadają atesty PZLA.

 

 Oprócz biegów na dystansie 21,097 km i 5 km, w Wiązownej odbędą się także biegi dla dzieci

 

Zapisy elektroniczne wystartowały 15 grudnia. Po raz pierwszy jest możliwość wyboru pakietu startowego – z koszulką lub bez niej. Do 31 stycznia uczestnicy półmaratonu płacą 45 zł za pakiet bez koszulki, a za pakiet z koszulką 60 zł. Wysokość opłaty startowej dla zawodników Wiązowskiej 5-tki to 25 zł za pakiet bez koszulki lub 40 zł za pakiet z koszulką. Od czwartku, 1 lutego opłata startowa ulegnie podwyższeniu, a w pakietach będzie koszulka biegowa! Dla dzieci i młodzieży udział w Małym Półmaratonie, Małym Ćwierćmaratonie lub Biegu Krasnoludków jest bezpłatny!

Szczegółowe informacje na temat biegu pod adresem: wiazownapolmaraton.pl