Jest ulica Wandy Panfil

BIEGNIJ WARSZAWO 2015
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl
28-04-2017 | 18:54

Autor:

27 kwietnia na sesji Rady Miejskiej radni Tomaszowa Mazowieckiego zatwierdzili oficjalnie zmianę nazwy ulicy Oskara Lange na nazwę Wandy Panfil. Wcześniej powszechnie za tym opowiedzieli się mieszkańcy miasta.

Mistrzyni świata z 1991 roku z Tokio oraz triumfatorka słynnych maratonów m.in. w Bostonie, Londynie i Nowym Jorku, po latach spędzonych w Meksyku, wróciła do Tomaszowa Mazowieckiego i prowadzi tam zajęcia z grupą amatorskich biegaczy. Nazwanie jej nazwiskiem jednej z ulic jest wyrazem uznania lokalnej społeczności, choć nie wszyscy przyklasnęli wspólnie tej inicjatywie.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej radni PIS próbowali wstrzymać głosowanie zatwierdzające oficjalnie decyzje obywateli. Jako argumentu używano konieczność... zlustrowania słynnej biegaczki. Ich wątpliwości budziło również to, że ulica będzie nosiła nazwisko... osoby żyjącej.

Ostatecznie jednak w głosowaniach te wątpliwości zostały odrzucone.

 

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Jan PodwórnyUżytkownik anonimowy
~Jan Podwórny :
No photo~Jan PodwórnyUżytkownik anonimowy
Uważam, że Wanda zasłużyła nie tylko na takie wyróżnienie. Chociaż uczestniczyłem tylko w kilku wyjazdowych treningach, ale zapamiętam je na zawsze. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam.
28 kwi 17 19:51 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tomaszowiankaUżytkownik anonimowy
~tomaszowianka :
No photo~tomaszowiankaUżytkownik anonimowy
Lokalni postkomuniści (maja wszystkie lokalne portale), bardzo utrudniali tę zmianę, a jednak się udało!
30 lip 17 14:51
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza: