Darmowe treningi przed DOZ Maratonem Łódź

DOZ Maraton Łódź z PZU
 fot. sportografia.pl, sportevolution.pl  /  źródło: Materiały prasowe
10-01-2017 | 13:53

Autor: IP

Od 5 lutego rusza cykl treningów do łódzkiego maratonu. Zajęcia są bezpłatne i będą się odbywać w każdą niedzielę o godzinie 10:00 pod Atlas Areną.

– Zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami chcą przygotować się do wiosennego DOZ Maratonu Łódź. Niezależnie od poziomu zaawansowania gwarantujemy profesjonalne przygotowanie w pozytywnej atmosferze. Jeśli jeszcze nie jesteście gotowi na królewski dystans, to zachęcamy do zapisania się na bieg towarzyszący na 10 kilometrów. Każdy pretekst, aby wyjść z domu i zrobić coś dla siebie, jest dobry – mówią Ewa Ochmańska i Tomasz Osmulski, trenerzy z łódzkiego sklepu dla biegaczy „Trucht”.

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2017, który odbędzie się 23 kwietnia, czynne są na stronie www.SlotMarket.pl. Na liście startowej maratonu i biegu na 10 kilometrów jest już ponad 1500 biegaczy. Do końca stycznia udział w maratonie kosztuje 99 zł i 59 zł za bieg towarzyszący na 10 kilometrów. W ramach opłaty zawodnicy otrzymają profesjonalną obsługę, opiekę organizatora na całej trasie, ubezpieczenie, pamiątkową koszulkę i medal na mecie.

W ubiegłorocznym maratonie i imprezach towarzyszących wzięła udział rekordowa liczba prawie 6000 biegaczy. Uczestnicy mieli okazję pobiec przez wyjątkowe miejsca Łodzi, m.in. ul. Piotrkowską, przez teren zabytkowej EC1 oraz Księży Młyn. Linię mety przekroczyli w Atlas Arenie.

DOZ Maraton Łódź, jako pierwsza impreza biegowa w Polsce posiada pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics oraz, jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Road Race Silver Label.