Nowa kolekcja biegowa Nike

zobacz zdjęcia » Kolekcja Nike x Rostarr
 fot. Nike  /  źródło: Materiały prasowe
24-10-2016 | 12:06

Autor: IP

Nike x Rostarr to kolekcja zainspirowana kulturą klubów biegowych oraz maratonami. Łączy charakterystyczne dla nowojorskiego artysty motywy kaligraficzne z jego ulubionymi modelami butów i odzieżą Nike.

 Zależało nam na oddaniu energii, która pojawia się podczas biegania w dużej grupie. Próbowałem uchwycić rytm i ruch, jaki tworzy masa ludzi biegnących w zawodach, ten nagły przypływ mocy – mówi Rostarr.

 

 

Jeden z unikatowych nadruków, które wykorzystano w kolekcji – wzór z postaciami abstrakcyjnych biegaczy – Rostarr stworzył wykorzystując swój charakterystyczny, wymiatający ruch pędzla. Grafika przedstawia „falę” biegaczy przekraczających linię mety.

W skład czarno-białej kolekcji Nike x Rostarr wchodzą koszulki bez i z rękawkami, kurtka Nike Impossibly Light oraz damskie i męskie legginsy Nike Epic Lux.

Biegacze mogą także wybierać spośród czterech modeli obuwia: Nike Free RN, Nike Air Zoom Pegasus 33, Nike LunarGlide 8 oraz Nike Air Zoom Structure 20.

 

 

Kolekcja Nike x Rostarr jest dostępna od 20 października na nike.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych.

Rostarr, czyli Romon K. Yang, to malarz abstrakcyjny, kaligraf i filmowiec, który mieszka i pracuje na nowojorskim Brooklynie. W 1994 roku ukończył School of Visual Arts, specjalizując się w projektowaniu grafiki eksperymentalnej, typografii oraz rytownictwie.