Etykieta w siłowni

zobacz zdjęcia » Na siłowni obowiązują niepisane prawa
 źródło: własne
22-11-2015 | 09:46

Autor: Alex Ramos

Doskonałym uzupełnieniem treningu biegacza są ćwiczenia na siłowni. Siłownia natomiast, jak każde miejsce odwiedzane często przez tą samą grupę ludzi, ma swoją atmosferę oraz etykietę.

Jeśli boisz się pierwszej wizyty na siłowni, mogę cię uspokoić – nigdy nikt nie wyśmieje cię jeśli nie będziesz wiedział co masz robić, albo jak korzystać z jakiejś maszyny. Przede wszystkim wiedz, że sama chęć zrobienia czegoś ze sobą i decyzja o podjęciu ćwiczeń, wzbudza szacunek. W końcu każdy kiedyś zaczynał. Nie obawiaj się zapytać o pomoc trenera, czy bardziej doświadczoną osobę ćwiczącą obok ciebie. W 99 procentach przypadków każdy chętnie ci pomoże, w końcu będzie miał okazję się wykazać. Konsultując się z trenerem lub kimś doświadczonym zdecydowanie szybciej zrobisz postępy i osiągniesz wymarzone efekty. Co ważne, nauczysz się dobrych nawyków i unikniesz zaszufladkowania do grona osób, które swym zachowaniem irytują innych. Oto typy ludzi, których na siłowni należy unikać i dbać, aby nimi nie zostać:


1. Kolekcjoner

Najczęściej spotkasz go przed lustrem, otoczonego wszystkimi możliwymi rodzajami ciężarków, sztang a czasami nawet stepów. Wszystkie oczywiście są mu potrzebne jednocześnie. W ogóle nie przejmuje się tym, że inni nie mają czym ćwiczyć. Najczęściej ma średnią technikę, ale za to głowę pełną pomysłów.

Pamiętaj: Nie ma limitu czasu, ani ciężarów, którymi możesz ćwiczyć, a którymi nie. Ale właściwym zachowaniem jest, wzięcie tego co jest ci potrzebne, zrobienie serii, odłożenie na miejsce i dopiero pobranie kolejnej sztangi czy ciężarka.

 

2. Bałaganiarz

Kolekcjoner blokuje wszystkie ciężary, ale sprząta je po wielu godzinach, kiedy kończy swój trening. Natomiast bałaganiarz, rozpuszczony przez mamę czy żonę zbierającą za nim skarpetki, porzuca wszystko tam, gdzie mu wygodnie i nigdy nie odkłada nic na miejsce. Jest to bardzo uciążliwe, bo każdy ma swój ulubiony czy potrzebny ciężar i przez bałaganiarzy musi tracić czas na poszukiwania. Wydaje się to takie oczywiste, że należy po sobie sprzątać? Zaskakujące jak bardzo wiele osób ma z tym problem.

 

 

 Czasami na siłowni warto zasięgnąć porady, co do poprawności wykonywanych ćwiczeń

 

3. Erotoman-gawędziarz

Spędza pół dnia na siłowni, ma już wyrysowane żyłki, albo przeciwnie, nadal jest grubaskiem, ale ćwiczy już całe dwa tygodnie więc myśli, że złapał Pana Boga za nogi. Zupełnie nieskrępowany, mocno przekonany o swojej atrakcyjności zagaduje wszystkie napotkane kobiety, które w większości nie marzą o niczym innym niż świętym spokoju. Podrywacz bez talentu. Gawędziarz, może też rozpraszać panów, zagadując ich i irytująco podpytując o oczywistości.

Pamiętaj: Nie ma zakazu rozmów na siłowni, ale większość ludzi lubi zrobić swój trening w skupieniu, często też odpoczywa w ten sposób od codziennych stresów. Dlatego jeśli ktoś nie nawiązuje z tobą kontaktu wzrokowego, uśmiechając się przy tym, to daj mu spokój.

 

4. Ekolog

Ewidentnie brzydzi się chemią gospodarczą i wszystkimi tymi głupimi zanieczyszczającymi środowisko nowomodnymi specyfikami jak dezodorant czy mydło. Żyje w zgodzie z naturą. Płonie testosteronem. Mężczyzna idealny? Cóż, niekoniecznie. Warto pamiętać, że jednak ewolucja zrobiła swoje, a w jaskini nie było bieżni i jeśli chcesz z niej korzystać to korzystaj również z innych zdobyczy cywilizacji umożliwiających ćwiczącym swobodne oddychanie w twojej obecności. Jeśli masz szczególny problem z poceniem, bierz prysznic przed treningiem i zmieniaj koszulki w trakcie.

 

5. Człowiek selfie
Nikt kto przychodzi na siłownię trenować nie wygląda w trakcie ćwiczeń jak milion dolarów. Jeśli wygląda to znaczy, że robi to źle. I nikt nie chce być w takiej sytuacji fotografowany. Dlatego, jeśli koniecznie musisz napisać raport o swoim treningu na facebooku, postaraj się robić zdjęcia, kiedy nie ma innych w okolicy. Trening nie będzie gorszy, ani mniej efektywny jeśli nie utrwalisz go na fotografii. To naprawdę możliwe. Prowadzę bloga o sporcie i zdrowym żywieniu, a pierwsze zdjęcie na siłowni zrobiłam po roku ćwiczeń, w dodatku tylko dlatego, że miałam urodziny i chodziło o zdjęcie pamiątkowe.
Teraz bogatszy o nową wiedzę i podstawową etykietę, ruszaj do boju, rozwijaj siłę i wytrzymałość;)!

 

Alex Ramos jest propagatorką aktywności fizycznej, psychologiem, coachem kariery i autorką bloga alexgotuje.blogspot.com/

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~RafałUżytkownik anonimowy
~Rafał :
No photo~RafałUżytkownik anonimowy
Witam wszystkich ;)
Zjawisko pod tytułem brudas..z siłowni !!!
Od wielu lat obserwuję najczęściej są to młodzi ludzie ćwiczą robią zdjęcia selfie etc i na koniec treningu śmierdzący spocony do szatni jedyne o czym myślisz to gorący prysznic a tu nagle schodzi taki zestaw do szatni i co.. ciuchy przepocone odkleja od siebie , lekka przecierka podpaszkinów ręcznikiem psik psik dezodorantem i taki zapocony smierdzący ubiera się w swoje trendy ciuszki i wyjście z siłki.Proszę pomóc mi to zrozumieć jest to notoryczne i nagminne ????Ludzie po cwiczeniach pot jest nie do zniesienia jak można zakładać czyste ciuchy na smierdzące spocone ciało ???? !!!!
21 lis 15 11:28 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~(po)rutaUżytkownik anonimowy
~(po)ruta
No photo~(po)rutaUżytkownik anonimowy
do ~Raczej kiepski Strong Man:
No photo~Raczej kiepski Strong ManUżytkownik anonimowy
18 lis 15 22:52 użytkownik ~Raczej kiepski Strong Man napisał
Jeśli chodzi o siłownię, to ta etykieta jest nie tylko bardzo ładna, ale przede wszystkim niezwykle kusząca.
I to jest właśnie ten najważniejszy i najistotniejszy błąd z jej strony - przychodzi na siłownię, a nie do burdelu, więc za wywalanie cyców powinna być sama wywalona z siłowni !
19 lis 15 10:31 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~asnadasyUżytkownik anonimowy
~asnadasy :
No photo~asnadasyUżytkownik anonimowy
co za bełkot. autorka tych wypocin pewnie nigdy nie chodziła do silowni.
23 lis 15 13:10
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MichalUżytkownik anonimowy
~Michal :
No photo~MichalUżytkownik anonimowy
Kto wszedł dla cycków? :)
19 lis 15 22:32 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Raczej kiepski Strong ManUżytkownik anonimowy
~Raczej kiepski Strong Man :
No photo~Raczej kiepski Strong ManUżytkownik anonimowy
Jeśli chodzi o siłownię, to ta etykieta jest nie tylko bardzo ładna, ale przede wszystkim niezwykle kusząca.
18 lis 15 22:52 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza: