Slow jogging bez granic (wiekowych)

Slow Jogging
 /  fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl
28-06-2014 | 21:28

Autor:

Slow jogging zyskuje popularność u osób w starszym wieku równie szybko co nordic walking. W sobotę będzie jednym z istotnych elementów warszawskiej Parady Seniorów.

Celem Parady jest pokazanie, że seniorzy potrafią być aktywni i kreatywni. Organizatorzy przewidują, że w imprezie weźmie udział 4-6 tysięcy ludzi. Przygotowano bogaty zajęć - od występów artystycznych, przez warsztaty wielotematyczne, sesje fotograficzne po panele dyskusyjne i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Jedną z atrakcji ma być też Kamper Zdrowia przygotowany przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier" i firmę Sante. Będzie tam można przeprowadzić bezpłatnie podstawowe badania lekarskie oraz zasięgnąć porad lekarzy specjalistów. Druga atrakcja to trening slow-joggingu - spokojny bieg, który szczególnie dla osób starszych jest wymarzoną formą ruchu.

Technika biegu, opracowana dokładnie przez japońskiego profesora Hiroaki Tanakę, nie jest zbyt obciążająca dla stawów, a spokojny ruch pobudza krążenie i aktywizuje więcej grup mięśniowych niż zwykły chód.

Zajęcia slow joggingu zostaną przeprowadzone podczas Pikniku Pokoleń, po Paradzie Seniorów. Parada ruszy w sobotę w samo południe z warszawskiego Placu Konstytucji, a piknik będzie odbywał się koło Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w godz. 13.00-19.00. Imprezę organizuje Fundacja Zaczyn.

 

Więcej o slow joggingu znajdziesz tutaj.