Supermaratończyk, czy rozrabiaka?

Piotr Kuryło
 /  fot. JANEK SKARZYNSKI  /  źródło: AFP
Jakub Radomski 28-07-2014 | 00:10

Autor:

Piotr Kuryło przebiegł Polskę wzdłuż i wszerz, obiegł kulę ziemską, dla wielu jest bohaterem. Jednak znajomi biegacza opowiadają o jego znacznie gorszym obliczu.

"Nie ma ludzi z małych wiosek, są tylko ludzie z małymi marzeniami - oto życiowe motto Piotra Kuryły, człowieka bardzo religijnego.

- Niech pan mi powie, czy ktoś, kto wszędzie opowiada o swojej wierze, może bez powodu dotkliwie pobić drugiego człowieka? Przecież nasza religia zakłada miłość bliźniego. Dla mnie to niepojęte - zaczyna rozmowę z nami Piotr Paduch, biegacz spod Torunia.

 

Głupi żart

 

Był 2009 rok i piękny, ciepły wieczór w Atenach. Grupa czołowych polskich ultramaratończyków za dwa dni miała wystartować w Spartathlonie – morderczym, liczącym 246 kilometrów biegu z Aten do Sparty. Był wśród nich Kuryło wraz z bratem bliźniakiem Pawłem. Obaj biegają, wyglądają identycznie. Grupa siedziała na plaży i rozmawiała. W tym środowisku, podobnie jak w szatni piłkarskiej, rozmowa często schodzi na tematy relacji męsko-damskich.

- Jeden z naszych kolegów powiedział do Piotra: To co, jak jesteś tutaj, to twój dom pod Augustowem częściej odwiedza teraz listonosz?. To był niewinny żart, zaczęliśmy się śmiać, ale on był poważny. Wiesz, w naszych stronach za takie coś dostaje się po pysku odpowiedział tym swoim głosem, a potem z bratem gdzieś odeszli, wrócili do hotelu - opowiada Andrzej Burek, świadek tamtego zajścia.

 

Gdy biegacze zaczęli się powoli rozchodzić i Paduch z Burkiem ruszyli wzdłuż plaży, wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. - Pojawili się bracia. Nagle skoczyli na mnie we dwóch. Leżałem bezradny na ziemi, a oni mnie kopali po całym ciele. Pamiętam, jak Piotrek krzyczał do brata: Wal go po głowie! I w wątrobę! - wspomina Paduch.

Burek: - Odszedłem wtedy na kilka metrów, odwracam się, a oni biją Paducha. Co wy robicie? - pytałem. Na to Kuryło: Zamknij się!. Do dzisiaj mam do siebie żal, że bardziej nie pomogłem koledze. Ale ja mam 60 lat i przyjechałem tam, żeby biegać, a nie się bić.

 

Paduch po całym zajściu wyglądał dramatycznie. Miał połamane żebra, mocno podbite oko i poranioną twarz. - Pożyczyłem mu okulary przeciwsłoneczne, bo przecież jakby na starcie go ktoś zobaczył w takim stanie, byłaby afera i nie mógłby pobiec. Ale on był tak słaby, że zszedł z trasy po 60 kilometrach - opowiada nam Zbigniew Malinowski, najbardziej doświadczony biegacz z tamtej ekipy. Zdradza też inną ciekawą rzecz: - A wie pan, co zrobili jeszcze przed startem bracia Kuryło? Spuścili powietrze z opon swojego auta i nas publicznie o to oskarżyli. Najpierw pobili człowieka, a później jeszcze bezczelnie próbowali z siebie zrobić ofiary.

 

Bali się skandalu

 

Jeszcze nocą po tamtym zajściu w polskim obozie trwała gorączkowa dyskusja. Co robić? Zgłosić sprawę na policję? Ale przecież wtedy wybuchłby skandal i być może wszyscy Polacy zostaliby wycofani ze startu. Biegacze zadzwonili więc do Augusta Jakubika, kapitana polskiej reprezentacji w biegu 24-godzinnym. Ten od razu powiadomił o wszystkim Polski Związek Lekkiej Atletyki. Kilka tygodni później bracia Kuryło zostali wezwani na posiedzenie specjalnej komisji. Nie przyjechali. Piotr przysłał pismo, że rezygnuje z profesjonalnego uprawiania sportu.

 

Dzwonimy do Kuryły, bo poznać jego wersję wydarzeń. Co ciekawe, biegacz przyznaje się do dotkliwego pobicia. - Każdy mężczyzna musi bronić dobrego imienia swojej żony. Tak mnie wychowano. Facet mi ją wulgarnie obrażał, więc musiał ponieść karę. Nie żałuję tego, co zrobiłem. Gdyby jeszcze raz doszło do takiej sytuacji, pewnie zachowałbym się podobnie - mówi. A gdy pytamy go o to, dlaczego nie stawił się wtedy w związku i zrezygnował z zawodowego biegania, tłumaczy: - Bo ta polska kadra to jest śmiech na sali. Grupa starych dziadków, którzy byli dużo gorsi ode mnie. Nie pasowałem tam. Niech pan sobie sprawdzi wyniki mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym w Korei, to pan zrozumie.

Komentarze (164)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Run forest runUżytkownik anonimowy
~Run forest run :
No photo~Run forest runUżytkownik anonimowy
Do tej pory nie wiedziałem, że Piotr Kuryło może być taką osobą, po tym jak się przedstawia in plus we wszystkich mediach. Ten artykuł rozjaśnił mi pogląd na sprawę. Cóż, chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa niestety nie. wiadomo że prawda zawsze leży gdzieś pośrodku. Prawdziwy facet sprzedałby lepa na ryj za obrazę żony, a nie tłukł we dwóch jak zwierzęta. Prawdziwy facet ma klasę, nawet jak ma parcie na szkło, kasę i sławę. Niestety tu mówimy o narwanym, sztywnym i raczej chorym człowieku. Fanatyk religijny, żądny sławy i pieniędzy, szkalujący swoich kolegów biegaczy...zajebiste połączenie tragedii i katastrofy.
3 sie 14 11:02 | ocena:90%
Liczba głosów:20
90%
10%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~koloUżytkownik anonimowy
~kolo :
No photo~koloUżytkownik anonimowy
Czytałem artykuł z zainteresowaniem.
Pod koniec artykułu doszedłem do wniosku - jakie to wszystko polskie.
Niektóre "haki" aż żenujące że zostały wyciągnięte.
Nie pierwszy to przypadek oczerniania w tzw. "światku", tych co potrafią się umiejętnie
sprzedać w mediach. Zachowuj się inaczej, myśl po swojemu a napiszą o tobie
artykuł jaki jesteś be!

Kuryłę miałem okazję spotkać podczas jednego z jego wyczynów
- szybko się zorientowałem że jego motywacją do działania jest parcie na szkło
i popularność, może kasa. Ale czy to ma jakieś znaczenie?
Raczej źle świadczy o tych którzy kupili wykreowaną przez media postać.


29 lip 14 11:49 | ocena:55%
Liczba głosów:11
55%
45%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AdamUżytkownik anonimowy
~Adam :
No photo~AdamUżytkownik anonimowy
Szacunek dla Pana Paducha "Paduch po całym zajściu wyglądał dramatycznie. Miał połamane żebra, mocno podbite oko i poranioną twarz."

I mimo tego przebiegł 60 kilometrów. Jestem pełen uznania dla tego człowieka.
27 lip 14 09:19 | ocena:85%
Liczba głosów:27
85%
15%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gffreUżytkownik anonimowy
~gffre :
No photo~gffreUżytkownik anonimowy
A kto to jest? Łał biega dużo, trzeba mu bić pokłony i całować po spoconych stopach. Szczerze pierwszy raz o gościu słyszę. Osobowość paranoidalna pomieszana z narcyzmem. Ot szkodliwy dziwak. Pięknie wpisuje się w obraz katolika. Papież na koszulce, prostak w środku.
26 lip 14 19:05 | ocena:81%
Liczba głosów:47
81%
19%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ObserwatorUżytkownik anonimowy
~Obserwator :
No photo~ObserwatorUżytkownik anonimowy
Sorry, na pewno coś jest na rzeczy, ale ten artykuł jest strasznie wykoloryzowany!! Jakby ktoś chciał człowieka zniszczyć... Nie bronię Kuryło, na pewno koleś ma talent biegowy i mocną psyche, ale też do tego ma nierówno pod sufitem...
11 wrz 14 18:40 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~axelUżytkownik anonimowy
~axel
No photo~axelUżytkownik anonimowy
do ~Koleś:
No photo~KoleśUżytkownik anonimowy
31 lip 14 09:16 użytkownik ~Koleś napisał
Jedz z ręki wszystko co Ci napiszą. Koniecznie skonfrontuj z NIEZALEŻNYMI opiniami z Gazet Wyborczej. I dalej swobodnie kształtuj swoją nienawiść do chrześcijan i chrześcijaństwa. Mainstream uwypukla to co wygodne (pedofile w kościele) i wymiguje się z te
Skoro nawiązujesz do chrześcijan to niestety prawda jest taka że chrześcijanie nie potrafią myśleć samodzielnie, słuchają tych bredni przekazywanych przez księży, bo im więcej słuchaczy tym większe możliwości pozyskania pieniędzy przez kler...ot cała filozofia - to jest buisness a skoro tego nie widzisz to jesteś tak samo zaślepiony jak reszta zagorzałych katolików - do tego na każdym kroku widać postępowanie tych niby chrześcijan - fanatycy leżący krzyżem a za rokiem kopiący niewinnych bo mają inne zdanie...
11 sie 15 00:02 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KoleśUżytkownik anonimowy
~Koleś
No photo~KoleśUżytkownik anonimowy
do ~franz:
No photo~franzUżytkownik anonimowy
30 lip 14 19:48 użytkownik ~franz napisał
wiec pobili cwaniaczki w dwójke czy nie ?
Jedz z ręki wszystko co Ci napiszą. Koniecznie skonfrontuj z NIEZALEŻNYMI opiniami z Gazet Wyborczej. I dalej swobodnie kształtuj swoją nienawiść do chrześcijan i chrześcijaństwa. Mainstream uwypukla to co wygodne (pedofile w kościele) i wymiguje się z tego co niewygodne (Sowa i przyjaciele).
Wielokrotnie miałem do czynienia z opiniami jednej osoby w sprawie podobnej do ww. Prawda była zawsze sporo inna.
31 lip 14 09:16 | ocena:50%
Liczba głosów:12
50%
50%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mirosław BienieckiUżytkownik anonimowy
~Mirosław Bieniecki :
No photo~Mirosław BienieckiUżytkownik anonimowy
Nie znam człowieka, ale sposób pisania brzmi tak, że zakładałbym raczej podłość autora niż domniemane grzechy pana Kuryło. Mam nadzieję, że sprawa skończy się w sądzie. Pana Kuryło nikt za oszustwa nie zdyskwalifikował, sprawa o domniemane pobicie kilka lat temu, w Grecji jest trudna do przeprowadzenia przez sąd (grecki?); suma summarum całość śmierdzi pomówieniem. Godne szmatławca.

1 sie 14 23:00 | ocena:50%
Liczba głosów:14
50%
50%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~hwretgwqefUżytkownik anonimowy
~hwretgwqef
No photo~hwretgwqefUżytkownik anonimowy
do ~gorg:
No photo~gorgUżytkownik anonimowy
26 lip 14 20:51 użytkownik ~gorg napisał
z liścia Za obrazę żony to się leje z liścia, jak szczeniaka - to jest kara i dyshonor.
Dyshonor to jest bić się 2 vs 1
27 lip 14 00:36 | ocena:95%
Liczba głosów:20
95%
5%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RealistaUżytkownik anonimowy
~Realista :
No photo~RealistaUżytkownik anonimowy
Tendencyjny artykuł!!!!!!!!!!!

Ten biegacz, który ma idealny charakter niech pierwszy rzuci kamień. Każdy ma swoje grzeszki mniejsze czy większe.
To że ktoś przywalił komuś za obrażanie zony to świadczy tylko o awanturniczym charakterze, ale może dzięki niemu osiągnął to co osiągnął.
1 paź 14 22:29 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~krótkoUżytkownik anonimowy
~krótko :
No photo~krótkoUżytkownik anonimowy
mnie to jego żony żal żyć z paprakiem 165cm który ma ego przerośnięte.. współczuję
27 lip 14 03:32 | ocena:75%
Liczba głosów:16
75%
25%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
~czytelnik :
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
jestem świeżo po lekturze ,,Ostatniego Maratonu", a właściwie po próbie przeczytania bo całości nie dałem rady przeczytać. Dwie rzeczy szybko mnie zmęczyły; przerośnięta, karykaturalna pobożność, ciągłe modlenie się w trakcie biegu, różaniec itp. oraz specyficzna, roszczeniowa postawa - wszyscy powinni pomagać i już, a jak nie to są źli. Być może dalej już było lepiej, ale nie mam zapału żeby próbować.
24 lut 15 08:12 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gffreUżytkownik anonimowy
~gffre :
No photo~gffreUżytkownik anonimowy
A kto to jest? Łał biega dużo, trzeba mu bić pokłony i całować po spoconych stopach. Szczerze pierwszy raz o gościu słyszę. Osobowość paranoidalna pomieszana z narcyzmem. Ot szkodliwy dziwak.
26 lip 14 19:04 | ocena:58%
Liczba głosów:12
58%
42%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ultra runner Użytkownik anonimowy
~ultra runner :
No photo~ultra runner Użytkownik anonimowy
znam gościa i jego brata ... tylko potrafi robić szoł wokół siebie , jak coś nie idzie to na pewno go otruli albo dodali coś do wody ... ogólnie nie lubię ich i cieszę się że nie widzę ich na biegach " emerytów'.
3 sie 14 16:33 | ocena:56%
Liczba głosów:9
56%
44%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~American Użytkownik anonimowy
~American :
No photo~American Użytkownik anonimowy
Niestety udało mi się poznać Pana Kuryłę ale bardzo mi wstyd za jego niektóre czyny i nic nie jest w stanie mi wytłumaczyć rzeczywiście jego dziwnego zachowania... Biega po świecie i włóczy się chrześcijanin miłosierny gdy tymczasem żona i córki nie mają co do gara włożyć, a on tam za jakieś buty Nike w New Yorku z babami lata. Dziwak. Prostak. Bez honoru...
17 sie 15 17:26 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Piotr KuryloUżytkownik anonimowy
~Piotr Kurylo :
No photo~Piotr KuryloUżytkownik anonimowy
Witam - ludzie muwio, ze jestem hamem i prostakiem. Ja tyh co tak muwio pozwe do sondu. Myslo, ze som mondrzy, a ze ktos inny jest gorszy. Fakt jest takom prawdom, ze jestem hyba najlepszym polskim sportowcem w chistorii. A ci inni pzeudo sportowcy zazdorszom mi wspanialych osiongniec.
9 sie 15 15:22 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 11
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Buuuuahahaha!Użytkownik anonimowy
~Buuuuahahaha!
No photo~Buuuuahahaha!Użytkownik anonimowy
do ~Piotr Kurylo:
No photo~Piotr KuryloUżytkownik anonimowy
9 sie 15 15:22 użytkownik ~Piotr Kurylo napisał
Witam - ludzie muwio, ze jestem hamem i prostakiem. Ja tyh co tak muwio pozwe do sondu. Myslo, ze som mondrzy, a ze ktos inny jest gorszy. Fakt jest takom prawdom, ze jestem hyba najlepszym polskim sportowcem w chistorii. A ci inni pzeudo sportowcy zazdor
Bo to prawda. Jesteś chamem i prostakiem. Ale to nic. Problem jest taki, że jesteś też złym, wrednym, zakłamanym bucem. Tchórzliwym zabijaką bez krzty honoru i egotycznym, roszczeniowym pieniaczem. I pisz pozew do sądu, śmiało - już na poczcie wrzucą twój list do kosza, bo nawet zaadresować nie potrafisz, nawet nie wiesz, jak się pisze "sąd".
10 sie 15 22:26 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mikołaj Kowalski-BarysznikowUżytkownik anonimowy
~Mikołaj Kowalski-Barysznikow :
No photo~Mikołaj Kowalski-BarysznikowUżytkownik anonimowy
Ten tekst to skandal.
Niezależnie od tego co zrobił/czego nie zrobił opisywany w nim człowiek, coś takiego nie powinno się ukazać!
Szczyt nieudolnego i nierzetelnego dziennikarstwa.
11 paź 14 23:18 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~basiaUżytkownik anonimowy
~basia
No photo~basiaUżytkownik anonimowy
do ~Mirosław Bieniecki:
No photo~Mirosław BienieckiUżytkownik anonimowy
1 sie 14 23:00 użytkownik ~Mirosław Bieniecki napisał
Nie znam człowieka, ale sposób pisania brzmi tak, że zakładałbym raczej podłość autora niż domniemane grzechy pana Kuryło. Mam nadzieję, że sprawa skończy się w sądzie. Pana Kuryło nikt za oszustwa nie zdyskwalifikował, sprawa o domniemane pobicie kilka l
prosze przeczytac taka wiadomosci to juz bardziej tego czlowieka pan pozna... wstyd dla swiata sportowego! i dobrze ze rozancem( ktory zawsze ma w rece) psu mordy nie obwiazal... zasluguje na pogarde i wyautowanie z zycia spolecznego... mam tylko nadzieje ze i sponsorzy sie zastanowia czy nadal warto pieniadze ladowac w taka kreature...
10 sie 15 01:45 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gorgUżytkownik anonimowy
~gorg :
No photo~gorgUżytkownik anonimowy
z liścia Za obrazę żony to się leje z liścia, jak szczeniaka - to jest kara i dyshonor.
26 lip 14 20:51 | ocena:59%
Liczba głosów:17
59%
41%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~uczestnik bieguUżytkownik anonimowy
~uczestnik biegu :
No photo~uczestnik bieguUżytkownik anonimowy
poczytajcie co pisze o biegu wyklętych żołnierzy w Augustowie w którym startował i jego wyczynie jak ratował dziewczynę w trakcie biegu i przez to zajął tylko jak sam komentuje drugie miejsce tylko ta sytuacja miała miejsce wiele minut po ukończeniu przez niego tego biegu jest bajkopisarzem a przy tym niebezpiecznym człowiekiem
19 mar 15 22:20 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ABCUżytkownik anonimowy
~ABC
No photo~ABCUżytkownik anonimowy
do ~gffre:
No photo~gffreUżytkownik anonimowy
26 lip 14 19:04 użytkownik ~gffre napisał
A kto to jest? Łał biega dużo, trzeba mu bić pokłony i całować po spoconych stopach. Szczerze pierwszy raz o gościu słyszę. Osobowość paranoidalna pomieszana z narcyzmem. Ot szkodliwy dziwak.
W świecie biegaczy jest raczej znany i podziwiany. Tym bardziej trzeba nagłaśniać takie fakty, bo absolutnie go dyskredytują.
27 lip 14 10:07 | ocena:55%
Liczba głosów:11
55%
45%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~lolaUżytkownik anonimowy
~lola :
No photo~lolaUżytkownik anonimowy
Zwykły prostak, który udaje lepszego niż jest naprawdę. Niejeden taki jak on dla " wyższej sprawy" robili rzeczy dzięki którym liczyli na sławę i kasę. Przecież nie będzie biegał dla samego faktu biegania, wiec przy okazji.....reszte dopowiedzcie sobie sami... Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane Panie Kuryło
9 sie 15 13:09 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wewUżytkownik anonimowy
~wew
No photo~wewUżytkownik anonimowy
do ~Mirosław Bieniecki:
No photo~Mirosław BienieckiUżytkownik anonimowy
1 sie 14 23:00 użytkownik ~Mirosław Bieniecki napisał
Nie znam człowieka, ale sposób pisania brzmi tak, że zakładałbym raczej podłość autora niż domniemane grzechy pana Kuryło. Mam nadzieję, że sprawa skończy się w sądzie. Pana Kuryło nikt za oszustwa nie zdyskwalifikował, sprawa o domniemane pobicie kilka l
Sposób pisania zawiera konkretną opowieść łącznie z nazwiskami więc żaden problem udowodnić przed sądem iż ktoś pomawia Kuryło, ale z mojego punktu widzenia raczej marne szanse miałby ten osobnik na udowodnienie swoich racji przed sądem gdyby owe osoby wymienione w artykule zeznawały tak jak napisano.
11 sie 15 00:08 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FacetZJajamiUżytkownik anonimowy
~FacetZJajami :
No photo~FacetZJajamiUżytkownik anonimowy
Brawo dla Piotra! Widać, że prawdziwy rycerz z niego!
Też bym dał w ryj każdemu, kto by mi kobietę obrażał. Kiedyś to był święty obowiązek każdego prawdziwego mężczyzny - bronić honoru swojej kobiety i dzieci. W dzisiejszym skrzywionym poprawnością polityczną świecie robi się z tego sensację.
4 kwi 15 19:43 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~WojtekUżytkownik anonimowy
~Wojtek :
No photo~WojtekUżytkownik anonimowy
Najśmieszniejsze są komentarze ludzi, którzy Piotra Kuryło na oczy nie widzieli. Cały artykuł jest naciągany i pisany tylko po to, by zdyskredytować Piotra.
29 lip 14 19:56 | ocena:63%
Liczba głosów:8
38%
63%
| odpowiedzi: 7
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~axelUżytkownik anonimowy
~axel
No photo~axelUżytkownik anonimowy
do ~tomek:
No photo~tomekUżytkownik anonimowy
10 sie 15 18:28 użytkownik ~tomek napisał
Nie miejszaj w to wsi, tam jest bardzo dużo uczciwych i pracowitych ludzi.
Taki gagatek jak Kuryło to poprostu buc, ignorant i zły człowiek.
dokładnie, a do tego po aferze z psem pozostawionym na upale można powiedzieć że to niebywały cymbał...ale cóż, opinia o zagorzałym (fanatycznym) katoliku potwierdza się ...w kościele leży krzyżem a człowieka czy niewinnego zwierzaka skopie...takich powinno się izolować.
10 sie 15 23:42 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BarbaraUżytkownik anonimowy
~Barbara :
No photo~BarbaraUżytkownik anonimowy
Ciekawe, że Pan Piotr tak bronił honoru swojej żony. Ja widziałam kilka tygodni temu jak był wulgarny wobec niej. Krzyczał na nią w miejscu publicznym. Trochę mi nie współgra image, który kreuje pan Piotr (biegacz dla Boga) z tym co robi w codziennym życiu.
31 gru 14 11:24 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~którkoUżytkownik anonimowy
~którko
No photo~którkoUżytkownik anonimowy
do ~gorg:
No photo~gorgUżytkownik anonimowy
26 lip 14 20:51 użytkownik ~gorg napisał
z liścia Za obrazę żony to się leje z liścia, jak szczeniaka - to jest kara i dyshonor.
prawdziwy facet na żartach się zna reszta to podróby
27 lip 14 03:33 | ocena:57%
Liczba głosów:7
43%
57%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AntyAutorUżytkownik anonimowy
~AntyAutor
No photo~AntyAutorUżytkownik anonimowy
do ~Mirosław Bieniecki:
No photo~Mirosław BienieckiUżytkownik anonimowy
1 sie 14 23:00 użytkownik ~Mirosław Bieniecki napisał
Nie znam człowieka, ale sposób pisania brzmi tak, że zakładałbym raczej podłość autora niż domniemane grzechy pana Kuryło. Mam nadzieję, że sprawa skończy się w sądzie. Pana Kuryło nikt za oszustwa nie zdyskwalifikował, sprawa o domniemane pobicie kilka l
W pełni się zgadzam. Styl pisania artykułu jest rodem z faktów. Negatywne aspekty są w stylu ktoś coś powiedział, ktoś coś słyszał, ktoś skomentował, ktoś przypadkiem widział... Jednym słowem masakra!!!!!!!!!
Manipulowanie treścią.
1 paź 14 22:35 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MarcUżytkownik anonimowy
~Marc
No photo~MarcUżytkownik anonimowy
do ~Realista:
No photo~RealistaUżytkownik anonimowy
1 paź 14 22:29 użytkownik ~Realista napisał
Tendencyjny artykuł!!!!!!!!!!!

Ten biegacz, który ma idealny charakter niech pierwszy rzuci kamień. Każdy ma swoje grzeszki mniejsze czy większe.
To że ktoś przywalił komuś za obrażanie zony to świadczy tylko o awanturniczym charakterze, ale może dzięk
Hmm a jaka jest ta jego żona ze tak musi bronić jej moralności kopiąc z bratem jakiegoś kolesia ponoć w każdym żarcie jest odrobina prawdy wiec gość poprostu sie zdenerwował ze ktoś mu te prawdę powiedział prosto w oczy i tyle
9 sie 15 09:02 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~amator bieganial lecz nie JudaszUżytkownik anonimowy
~amator bieganial lecz nie Judasz
No photo~amator bieganial lecz nie JudaszUżytkownik anonimowy
do ~Grzegorz:
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
1 sie 14 14:41 użytkownik ~Grzegorz napisał
To, ze nie pisza o nim MaratonyPolskie jest dla mnie najlepszym dowodem na to, ze Kuryło nie jest postacia do nasladowania
Jak się mleko wylało to nagle i marastonypolskie.pl piszą o Piotrze .Pięknie nawiązaniie do nagonki medialnej.Jak łatwo zniszczyć człowieka...Dużo trudniej jest mu pomóc,o prawie do obrony nie wspominam...
10 sie 15 11:23 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~10bdszUżytkownik anonimowy
~10bdsz
No photo~10bdszUżytkownik anonimowy
do ~bogusia:
No photo~bogusiaUżytkownik anonimowy
9 sie 15 19:44 użytkownik ~bogusia napisał
dużo agresji, może bieg jest formą terapii rozładownia tłumionej agresji - oby skutecznie........
służyłem z nim w armi nie wytrzymał do lońca i wyszedł przez 9 przez szpitalny oddzial psychjatryczny .
ogulnie z wf, był niezły ale w biegu bez rewelacji kilku z nas lepiej biegało od niego taki samochwała.
10 sie 15 13:30 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~amigoUżytkownik anonimowy
~amigo
No photo~amigoUżytkownik anonimowy
do ~amator bieganial lecz nie Judasz:
No photo~amator bieganial lecz nie JudaszUżytkownik anonimowy
10 sie 15 11:23 użytkownik ~amator bieganial lecz nie Judasz napisał
Jak się mleko wylało to nagle i marastonypolskie.pl piszą o Piotrze .Pięknie nawiązaniie do nagonki medialnej.Jak łatwo zniszczyć człowieka...Dużo trudniej jest mu pomóc,o prawie do obrony nie wspominam...
hehe, on pomógł zarówno koledze jak i psiakowi... nie wiem czy on chciałby takiej pomocy...zwłaszcza jak przystało na wielkiego katolika...i znów wyjątek potwierdza regułę fanatycznych katolików niestety
10 sie 15 23:48 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MłodyUżytkownik anonimowy
~Młody
No photo~MłodyUżytkownik anonimowy
do ~Mirosław Bieniecki:
No photo~Mirosław BienieckiUżytkownik anonimowy
1 sie 14 23:00 użytkownik ~Mirosław Bieniecki napisał
Nie znam człowieka, ale sposób pisania brzmi tak, że zakładałbym raczej podłość autora niż domniemane grzechy pana Kuryło. Mam nadzieję, że sprawa skończy się w sądzie. Pana Kuryło nikt za oszustwa nie zdyskwalifikował, sprawa o domniemane pobicie kilka l
Panie Bieniecki,
pana Paducha, widziałem go zaraz po powrocie do kraju. Sytuacja, która tam zaszła jest autentyczna. Jest świadek. Tutaj nikt nie chce nikogo pomawiać, to czysta prawda.
3 gru 14 17:33 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~grazynaUżytkownik anonimowy
~grazyna :
No photo~grazynaUżytkownik anonimowy
Po co takie bzdury opowiadac o psach ,13letni stary pies -miałam 21 letniego to był stary i radziliśmy sobie z nim.Cieszę sie że sponsorzy się wycofuja. Taki człowiek to zwyrodnialec.
10 sie 15 21:31 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DzirytUżytkownik anonimowy
~Dziryt
No photo~DzirytUżytkownik anonimowy
do ~Realista:
No photo~RealistaUżytkownik anonimowy
1 paź 14 22:29 użytkownik ~Realista napisał
Tendencyjny artykuł!!!!!!!!!!!

Ten biegacz, który ma idealny charakter niech pierwszy rzuci kamień. Każdy ma swoje grzeszki mniejsze czy większe.
To że ktoś przywalił komuś za obrażanie zony to świadczy tylko o awanturniczym charakterze, ale może dzięk
Gdyby wstał wtedy i na odlew spoliczkował żartownisia NIKT by nie podnosił całej sprawy, ale jeśli później zasadza się we dwóch i bije tak żeby połamać żebra to zwykłe CHAMSTWO
3 kwi 15 07:08 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dfyUżytkownik anonimowy
~dfy
No photo~dfyUżytkownik anonimowy
do ~bogusia:
No photo~bogusiaUżytkownik anonimowy
9 sie 15 19:44 użytkownik ~bogusia napisał
dużo agresji, może bieg jest formą terapii rozładownia tłumionej agresji - oby skutecznie........
na rozładowanie takiej agresji jest izolacja w pace, aby miał duuużo czasu na przemyślenie...a może koledzy z celi by mu załadowali...znaczy rozładowali agresję ;)
10 sie 15 23:44 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~chdnisxaUżytkownik anonimowy
~chdnisxa :
No photo~chdnisxaUżytkownik anonimowy
interpunkcja redaktorze Panie redaktorze, po znakach zapytania, wykrzyknikach, nie stawiamy kropek czy przecinkow. To tak na przyszlosc. Przyda sie ta wiedza.
27 lip 14 20:46 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tomekUżytkownik anonimowy
~tomek
No photo~tomekUżytkownik anonimowy
do ~Run forest run:
No photo~Run forest runUżytkownik anonimowy
3 sie 14 11:02 użytkownik ~Run forest run napisał
Do tej pory nie wiedziałem, że Piotr Kuryło może być taką osobą, po tym jak się przedstawia in plus we wszystkich mediach. Ten artykuł rozjaśnił mi pogląd na sprawę. Cóż, chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa niestety nie. wiadomo że prawda zawsze leży gdzi
Nie miejszaj w to wsi, tam jest bardzo dużo uczciwych i pracowitych ludzi.
Taki gagatek jak Kuryło to poprostu buc, ignorant i zły człowiek.
10 sie 15 18:28 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~anetaUżytkownik anonimowy
~aneta
No photo~anetaUżytkownik anonimowy
do ~Piotr Kurylo:
No photo~Piotr KuryloUżytkownik anonimowy
9 sie 15 15:22 użytkownik ~Piotr Kurylo napisał
Witam - ludzie muwio, ze jestem hamem i prostakiem. Ja tyh co tak muwio pozwe do sondu. Myslo, ze som mondrzy, a ze ktos inny jest gorszy. Fakt jest takom prawdom, ze jestem hyba najlepszym polskim sportowcem w chistorii. A ci inni pzeudo sportowcy zazdor
a kiedy dzieci do szkoły chodziły to pana mama w piwnicy zamkniętego pana trzymała?:) jeszcze na necie nie widziałam takiego półanalfabety:)
21 paź 16 12:22 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KasiaUżytkownik anonimowy
~Kasia :
No photo~KasiaUżytkownik anonimowy
A moze przypomnimy co ten pan zrobil swojej suce? Ciezarna suke przywiazal w 40 stopniowy upal do bramki schroniska i uciekl...
9 sie 15 12:50 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DamianUżytkownik anonimowy
~Damian :
No photo~DamianUżytkownik anonimowy
Typowa reakcja Polaków. Nie zgłoszą na policję, bo byłby skandal. Nie ważne prawo i człowiek, ważne aby dobrze wyglądało.
9 sie 15 08:07 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
~Andrzej :
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
Dobra, a teraz może ktoś mi powie, jak było naprawdę? Ktoś wie? Bo posłuchanie wersji jednej strony, to chyba trochę mało, co?
28 kwi 15 21:10 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zapytajcie MateuszaUżytkownik anonimowy
~zapytajcie Mateusza :
No photo~zapytajcie MateuszaUżytkownik anonimowy
Swojego czasu Jasiński jeździł do niego z bluzami od NB, być może to on potwierdziłby albo zdementował infirmacje z artykułu.
9 sie 15 23:15 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
~Grzegorz :
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
To, ze nie pisza o nim MaratonyPolskie jest dla mnie najlepszym dowodem na to, ze Kuryło nie jest postacia do nasladowania
1 sie 14 14:41 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~bogusiaUżytkownik anonimowy
~bogusia :
No photo~bogusiaUżytkownik anonimowy
dużo agresji, może bieg jest formą terapii rozładownia tłumionej agresji - oby skutecznie........
9 sie 15 19:44 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~michaelUżytkownik anonimowy
~michael :
No photo~michaelUżytkownik anonimowy
matko, ten koleś w ogóle do jakiejś szkoły chodził??? słoma z butów wyłazi i jeszcze niepiśmienny do tego
31 lip 14 14:58 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~rafiUżytkownik anonimowy
~rafi
No photo~rafiUżytkownik anonimowy
do ~FacetZJajami:
No photo~FacetZJajamiUżytkownik anonimowy
4 kwi 15 19:43 użytkownik ~FacetZJajami napisał
Brawo dla Piotra! Widać, że prawdziwy rycerz z niego!
Też bym dał w ryj każdemu, kto by mi kobietę obrażał. Kiedyś to był święty obowiązek każdego prawdziwego mężczyzny - bronić honoru swojej kobiety i dzieci. W dzisiejszym skrzywionym poprawnością polity
faktycznie ma coś z rycerza...ale to raczej jest zakuty łeb patrząc jak postąpił z psiakiem.
10 sie 15 23:54 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SCUżytkownik anonimowy
~SC
No photo~SCUżytkownik anonimowy
do ~Adam:
No photo~AdamUżytkownik anonimowy
27 lip 14 09:19 użytkownik ~Adam napisał
Szacunek dla Pana Paducha "Paduch po całym zajściu wyglądał dramatycznie. Miał połamane żebra, mocno podbite oko i poranioną twarz."

I mimo tego przebiegł 60 kilometrów. Jestem pełen uznania dla tego człowieka.
Przebiec 60km z połamanymi żebrami to faktycznie wyczyn rodem z science-ficiton
1 paź 14 22:31 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza: