Znana data ataku na 2 godziny w maratonie

Breaking2, Nike, Eliud Kipchoge, Lelisa Desisa, Zersenay Tadese
 fot. Nike  /  źródło: Materiały prasowe
12-04-2017 | 22:43

Autor:

Została odkryta ostatnia niewiadoma w projekcie Breaking2, którego celem jest przebiegniecie maratonu, po raz pierwszy w historii, w czasie poniżej 2 godzin. Nastąpi to na początku maja.

Na 6 maja, dokładnie w 63. rocznicę, kiedy Roger Bannister jako pierwszy człowiek przebiegł 1 milę w czasie poniżej 4 minut, zaplanowano atak na granice 2 godzin w maratonie. Sztuki tej ma dokonać jeden z trzech wytypowanych wcześniej biegaczy: Kenijczyk Eliud Kipchoge, Zersenay Tadese z Erytrei lub Etiopczyk Lelisa Desisa. Pierwszy to mistrz olimpijski w maratonie z Rio, drugi to rekordzista świata w półmaratonie, a trzeci to maratoński wicemistrz świata (2013).

Próba ma zostać podjęta na torze wyścigowym Monza niedaleko Mediolanu. Jak poinformował magazyn Runners World, terminami rezerwowymi są 7 oraz 8 maja. Z całego wydarzenia ma być przeprowadzona transmisja na żywo, ale jeszcze nie ujawniono na jakich zasadach będzie ona dostępna.

Analitycy ze sztabu Breaking2 wyliczyli, że wytypowanie 3 dni startowych daje 90-procentową pewność, że w tym czasie trafi się odpowiednia pogoda. Historia pokazuje jednak, że potrafią się mylić, bo 7 marca, kiedy na torze Monza zaplanowano sprawdzian dla maratońskiej trójki, wiał dość silny wiatr.

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~AdalbertUżytkownik anonimowy
~Adalbert :
No photo~AdalbertUżytkownik anonimowy
Bicie rekordu, którego i tak nikt nie uzna mija się z celem.
14 kwi 09:56
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza: