Znana data ataku na 2 godz. w maratonie!

Projekt Nike, Eliud Kipchoge, Lelisa Desisa, Zersenay Tadese
 fot. Nike  /  źródło: Materiały prasowe
04-05-2017 | 18:32

Autor:

Organizatorzy projektu Nike Breaking2, czyli biegu, którego efektem ma być wynik poniżej 2 godzin w maratonie, już dawno ujawnili wszystkie szczegóły z wyjątkiem jednego – dokładnej daty wydarzenia. Teraz odkryli karty do końca.

Wcześniej już poinformowano, że atak na mityczną granicę maratońską nastąpi w najbliższą sobotę, niedzielę lub poniedziałek (6,7 lub 8 maja). Termin uzależniony był m.in. od prognoz pogody. Ostatecznie zdecydowano się jest historyczna próba nastąpi 6 maja (sobota) wczesnym rankiem – około godziny 5.45-6.00.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami atak będzie miał miejsce na tzw. juniorskiej pętli włoskiego toru wyścigowego Monza. Głównymi bohaterami całego przedsięwzięcia są mistrz olimpijski w maratonie Eliud Kipchoge (Kenia), rekordzista świata w półmaratonie Zersenay Tadese (Erytrea) oraz wicemistrz świata w maratonie z 2013 roku Lelisa Desisa (Etiopia). Cała trójka będzie miała oczywiście wsparcie licznej grupy pacemakerów.

Zgodnie z informacjami przedstawicieli Nike transmisja live z tego wydarzenia będzie powszechnie dostępna. Szczegółowe dane na ten temat mają pojawić się najpóźniej w piątek na stronie Nike.com.