Wrocławski półmaraton przyciąga jak magnes

zobacz zdjęcia » Nocne bieganie cieszy się coraz większa popularnością
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl
03-01-2017 | 20:30

Autor: Marcin Janiszewski

Niecałe 48 godzin po otwarciu zapisów na 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, nabywców znalazła cała pierwsza pula pakietów startowych – 3000 miejsc! To sprawia, że tempo sprzedaży jest ponad dwudziestokrotnie większe, niż w przypadku ubiegłorocznego biegu.

 Liczba numerów startowych nadanych chętnym do startu w poprzednim, 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie osiągnęła podobny pułap na początku lutego 2016 roku.
– Przed poprzednimi imprezami zapisy uruchomiliśmy wcześniej, w drugiej połowie grudnia. To oznacza, że trzytysięczny pakiet sprzedaliśmy po około półtora miesiąca. Tegoroczne zapisy ruszyły w sylwestrową noc, a już widać, że idą nam naprawdę doskonale! Cieszymy się, że biegacze nam ufają. Co roku przygotowujemy nowe, ciekawe atrakcje, takie jak „grupa turystyczna” lub muzyka filmowa towarzysząca biegaczom. Widzimy, że nasze pomysły spotykają się z zainteresowaniem coraz większego grona sportowców. Po raz kolejny dziękujemy uczestnikom za okazane nam zaufanie i jesteśmy pewni, że uda się nam sprostać coraz większym wyzwaniom w kwestiach organizacyjnych – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

W tym roku organizatorzy przygotowani są na przyjęcie rekordowej liczby biegaczy na ulicach stolicy Dolnego Śląska – 11 000 zawodników! Cena pakietu startowego jest zależna od liczby nadanych numerów startowych – pierwsza, najtańsza pula wynosiła wspomniane 3000 osób. Kolejny próg cenowy kończy się wraz ze sprzedażą pakietu numer 5000.
– Polecamy wszystkim zainteresowanym startem w naszych biegach jak najszybsze nabycie numerów startowych. Chciałbym jednocześnie przypomnieć sportowcom o możliwości skorzystania z licznych zniżek, na przykład przy starcie w obu wrocławskich biegach: 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie i 35. PKO Wrocław Maratonie. Oferujemy także niższą cenę osobom startującym w innym dolnośląskim półmaratonie, 10. PANAS Półmaratonie Ślężańskim. Z przyjemnością wspieramy kolejny ważny bieg z regionu, a jednocześnie naszych sportowych przyjaciół – mówi Wojciech Gęstwa.
Do udziału we wrocławskich biegach można zapisywać się przez odpowiednie strony internetowe: www.pol.wroclawmaraton.pl (5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, który odbędzie się 17 czerwca 2017 r.) oraz www.wroclawmaraton.pl (35. PKO Wrocław Maraton, 10 września 2017 r.).

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~EdytaUżytkownik anonimowy
~Edyta :
No photo~EdytaUżytkownik anonimowy
Mała poprawka, w regulaminie jest napisane, że kolejny próg cenowy kończy się wraz z numerem startowym 8000.
4 sty 10:43
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza: