Runmageddon w Szczyrku. Liczba biegaczy przewyższy liczbę mieszkańców?

zobacz zdjęcia » Runmageddon
 fot. ADHD  /  źródło: Materiały prasowe
17-10-2017 | 15:02

Autor: IP

Runmageddon, cykl ekstremalnych biegów przeszkodowych, po raz pierwszy zawita do Szczyrku (21-22.10). Największe wyzwanie czeka śmiałków, którzy wystartują w formule Hardcore na dystansie 21 km z ponad 70 przeszkodami na trasie.

Uczestnicy Runmageddonu na mecie czasami mawiają, że po pokonaniu trasy są tak zmotywowani, że żadne szczyty im nie straszne. Tym razem będą mieli dobrą okazję, aby takie deklaracje wdrożyć w życie, bo w tak wysokie góry Runmageddon zawita po raz pierwszy. Spodziewanych jest ponad 6 tysięcy startujących, a więc więcej niż Szczyrk ma mieszkańców.

Niedziela dla najtwardszych zawodników

Impreza rozpocznie się w sobotę, 21 października. Jako pierwsi na trasę wyruszą uczestnicy Górskiego Runmageddonu Rekrut, którzy będą mieli do pokonania 6 kilometrową trasę z ponad 30 przeszkodami. Po drodze napotkają również górskie potoki i przygotowane przez inżynierów Runmageddonu przeszkody: Ścianę z Łańcuchów, Indianę XXL, Lodową, Komandosa, Helikopter, Porodówkę i wiele innych. Chwilę wytchnienia i wielką frajdę uczestnikom powinna sprawić zjeżdżalnia na zboczu góry, zakończona kąpielą w wodzie.

Trasa Górskiego Runmageddonu będzie prowadzić przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Szczyrkowski, co zapewni uczestnikom nie tylko ekstremalne doznania, ale również wspaniałe widoki. Część przeszkód znajdzie się na terenie największego ośrodka narciarskiego w tej części Europy, którego otwarcie zaplanowano na listopad br. – Szczyrk Mountain Resort (Małe Skrzyczne) i Centralnego Ośrodka Sportu (Duże Skrzyczne). Dostępu do mety bronić będzie żywa przeszkoda składająca się z zawodników drużyny futbolu amerykańskiego – Lions Gliwice.

Mniej zaprawieni w biegach przeszkodowych będą mogli w spróbować swoich sił na trasie Górskiego Runmageddonu Intro. Na 3 kilometrowym odcinku z ponad 15 przeszkodami, każdy sprawdzi swoją siłę i wytrzymałość. Będzie to dobre przetarcie przed startem w kolejnych, bardziej wymagających wersjach Runmageddonu.

 

Start w Runmageddonie to spore wyzwanie, ale też świetna zabawa 

 

Niedziela zarezerwowana została dla najtwardszych zawodników. Rywalizacja Górskiego Runmageddonu Hardcore toczyć się będzie na dystansie półmaratonu, czyli 21 kilometrów z ponad 70 przeszkodami. Uczestnicy muszą zdobyć m.in. znajdujące się na wysokości 1201 m n.p.m. Małe Skrzyczne czy pokonać Piekielny Podbieg z kilkoma punktami, w których będzie trzeba pokazać siłę i charakter. Suma przewyższeń na tym odcinku wyniesie aż 1000 m, dlatego uczestnicy nie powinni liczyć na to, że szybko znajdą miejsce do odpoczynku. Trasa zahaczy również o Skrzyczne, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego wznoszący się na wysokość 1257 m n.p.m, a także  Czyrną, Halę Skrzyczeńską, Solisko i Jaworzynę. Organizatorzy obiecują, że będzie to najbardziej ekstremalny Hardcore w całej historii cyklu.

Ukończenie Górskiego Runmageddonu Hardcore w Szczyrku, będzie ostatnią okazją na skompletowanie Weterana Runmageddonu. Ten prestiżowy tytuł otrzymują zawodnicy, którzy w jednym sezonie ukończą biegi w formule Rekrut, Classic i Hardcore.

Tak trudnego Hardcore’a jeszcze nie było

– Runmageddon zdobywa szczyty, teraz dosłownie, bowiem najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie zawita do Szczyrku. Startując w tych zawodach nie ma nudy, ponieważ wciąż podnosimy poprzeczkę, proponując uczestnikom nowe przeszkody i lokalizacje. W Szczyrku znaleźliśmy fantastyczne tereny. W połączeniu z naszymi przeszkodami i widokami roztaczającymi się z górskich szczytów, zapewnią uczestnikom niezapomniane przeżycia. Chcieliśmy, aby podczas Górskiego Runmageddonu w Szczyrku każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dlatego zaplanowaliśmy formuły: Intro dla początkujących, Rekrut dla średnio zaawansowanych, a dla zupełnych wariatów ekstremalny Hardcore. Jestem przekonany, że docenią oni pomysłowość naszej ekipy w wytyczeniu tej trasy. Zapewniam, że tak trudnego Hardcora na Runmageddonie jeszcze nie było. Chylę czoła przed każdym, kto podejmie to wyzwanie! – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

W pierwszy dzień imprezy na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czekać będzie trasa o długości 1 km, a na niej ponad 10 przeszkód. Taka forma spędzania wolnego czasu zdobywa coraz większą popularność wśród najmłodszych. W trakcie każdego Runmageddonu bierze w niej udział nawet do 1.5 tysiąca dzieci! Chętni mogą się zapisać poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS.

Na nudę nie będą też narzekać kibice. Przygotowano dla nich wiele atrakcji – m.in. w niedzielę będzie można wjechać kolejką linową na Skrzyczne, by z góry oglądać niektóre odcinki Górskiego Hardcore i dopingować na trasie zawodników.

Zapisy internetowe (www.runmageddon.pl/zapisy) trwają do 19 października, do godz. 15.00. Zapisy w Biurze Zawodów będą możliwe od piątku do niedzieli.