Rekord świata! Polka przebiegła 256 km w 24h

zobacz zdjęcia » Patrycja Bereznowska, MP bieg 24h
 fot. Festiwal Biegów  /  źródło: Materiały prasowe
09-04-2017 | 17:38

Autor:

Patrycja Bereznowska została rekordzistką świata w biegu 24-godzinnym. Wynik musi być jeszcze formalnie zatwierdzony, ale jest faktem. Biegaczka z Ossowa dokonała tego podczas mistrzostw Polski w Łodzi.

Zawody odbywały się na dwukilometrowej, asfaltowo-tartanowej pętli w łódzkim Parku im. Józefa Piłsudskiego. Pojawiły się kłopoty z pomiarem czasu w trakcie rywalizacji, dlatego było też trochę zamieszania, ale sytuację udało się opanować. Patrycja Bereznowska, jedna z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich biegaczek ultramaratrońskich jeszcze raz potwierdziła, że długie dystanse to jej żywioł. W Łodzi biegła mocno do ostatnich minut i uzyskała odległość 256, 245 km, co jest najlepszym wynikiem w historii biegów tego typu.

Wśród mężczyzn mistrzem Polski został Andrzej Radzikowski. Choć to zwycięzca legendarnego Spartathlonu i faworyt typowany do zwycięstwa przed zawodami, to jego sukces wcale nie był pewny. Długo stawce ultramaratończykow przewodził Sebastian Białobrzeski. Zwycięzca m.in. ubiegłorocznego Biegu Rzeźnika Ultra (100 km) przeżywał jednak ogromny kryzys w końcówce. Jego dotarcie do mety stanęło nawet pod dużym znakiem zapytania, ale ostatecznie jeszcze raz pokazał, że jest niezwykle twardym biegaczem.

 


 Andrzej Radzikowski (z prawej) dołożył do swej bogatej kolekcji złoty medal MP 2017 w biegu 24h

 

Wyniki nieoficjalne 10. PZLA Mistrzostw Polski w Biegu 24-godzinnym 

Kobiety:
1. Patrycja Bereznowska – 256,245 km – rekord świata
2. Aleksandra Niwińska – 245,101 km – rekord życiowy
3. Agata Matejczuk – 230,037 km

Mężczyźni:
1. Andrzej Radzikowski – 258,227 km – rekord życiowy
2. Sebastian Białobrzeski – 249,633 km – rekord życiowy
3. Roman Elwart – 241,708 km – rekord życiowy

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Bardzo wielkie gratulacje dla Wszystkich którzy ukończyli te zawody , a dla Rekordzistki zwłaszcza !!!!! , bardzo mi się podoba ostatnie zdanie redaktora piszącego ten tekst który chyba nie do końca rozumie te zawody ..... chodzi mi o stwierdzenie - i jego dotarcie do mety .... itd . W tych zawodach Metą jest konkretna godzina kiedy wszyscy Zawodnicy muszą przerwać bieg / oczywiście mogą do zrobić wcześniej / tak więc w praktyce Meta dla Każdeko Uczestnika tej zabawy jest w innym miejscu , a jeżeli ktoś postanowi zakończyć bieg wcześniej to także jest sklasyfikowany tylko oczywiście ma zaliczoną odległość jaką przebiegł.
10 kwi 17 11:31 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza: