Nitro Athletics – nowe oblicze królowej sportu?

zobacz zdjęcia » Usain Bolt
 fot. AFP  /  źródło: East News
03-02-2017 | 18:32

Autor:

Za niespełna miesiąc w Melbourne odbędzie się lekkoatletyczna rywalizacja drużynowa, jakiej do tej pory w tej dyscyplinie nie było. Wielu liczy, że tchnie ona nowego ducha w sport, który ostatnio nieco przygasł. O tym jak poważne to przedsięwzięcie ma świadczyć fakt, że weźmie w nim udział Usain Bolt, a „błogosławieństwa” zawodom udzielił szef IAAF Sebastian Coe.

– To będą lekkoatletyczne zawody jakich nikt nigdy wcześniej nie widział, dlatego postanowiłem w nich wziąć udział, nie tylko jako zawodnik, ale też jako kapitan zespołu – powiedział Usain Bolt, zwycięzca sprintu na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich.

Oprócz teamu Usaina Bolta w rywalizacji wezmą udział reprezentacje Chin, Japonii, Australii, Nowej Zelandii i Anglii. Każda drużyna składać się będzie z 12 osób. Jak podkreślają pomysłodawcy wybrane konkurencje, a co za tym idzie wymagania względem  zawodników, mają być połączeniem wytrzymałości, szybkości, siły i techniki. Mocny nacisk kładzie się też na zespołowość, spore znaczenie będzie miała taktyka, a o miejscu drużyny będą decydowały punkty, które zwykle są sumą miejsc jakie zajął mężczyzna i kobieta z jednego zespołu w danej konkurencji.

Sztafeta płotkarska i bieg na... 3 minuty

Ponieważ organizatorzy do ostatniej chwili ustalają program, jak i inne szczegóły, z telewizją, niektóre elementy rywalizacji nie są jeszcze do końca wyjaśnione. Wstępne ustalenia obejmują 10-12 konkurencji. W programie są m.in.:

– sprinty: 60 m, 100 m, 150 m

– konkurencje techniczne: sztafeta 100 m ppł/110 m ppł (?), rzut oszczepem, skok w dal, skok o tyczce

– konkurencje wytrzymałościowe: bieg 3-minutowy, bieg na 1 (ew. 2) mile

– sztafety: 200 m + 200 m + 400 m + 800 m, 4x400 m, 2x300m i 4x100 m

 

 W skoku w dal można liczyć na bonus punktowy dzięki Nitro Turbo Charge

 

Oto kilka ciekawostek, które są w planie:

– bieg na 1 milę (w ostatnich z serii 3 zawodów mają to być 2 mile) ma polegać na tym, że „po drodze” byłoby okrążenie (ew. okrążenia), które eliminowałyby najsłabszych zawodników z możliwości walki o zwycięstwo

– na pierwszych dwóch zmianach sztafety 200 m + 200 m + 400 m + 800 m biegną kobiety, a na dwóch pozostałych mężczyźni

– sztafeta 2x300 metrów jest powiązana z biegiem na 300 m, zespół określa w których biegach którzy członkowie ekipy biorą udział

– na pierwszych dwóch zmianach sztafety 4x100 metrów biegną kobiety, a na pozostałych dwóch mężczyźni

– w skoku o tyczce, skoku w dal i rzucie oszczepem zawodnik ma po cztery próby. W tej ostatniej konkurencji planowane są bonusy punktowe, jeśli oszczep wyląduje w okolicach deklarowanej przed rzutem odległości. W skoku o tyczce zawodnik sam ustala wysokości na jakich chce skakać.

Odważne pomysły mile widziane

Dla podniesienia atrakcyjności rywalizacji dopuszczone zostały także trzy możliwości ruchów taktycznych: Nitro Power Play, Nitro Steal i Nitro Turbo Charge. Pierwsze rozwiązanie da zespołowi możliwość podwójnego punktowania w jednej konkurencji – zostanie ona określona poprzez losowanie. Nitro Steal oznacza przejęcie połowy punktów wskazanego rywala w wybranej konkurencji. Nitro Turbo Charge odnosi się tylko do skoku w dal – umożliwia bonus punktowy, jeśli osiągnie się w wytypowanym skoku wskazany wcześniej limit odległości.

Nitro Athletics odbędą się w Melbourne 4, 9 oraz 11 lutego (finał). Na te ostatnie zawody swój przyjazd zapowiedział prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) Sebastain Coe.

– Dlaczego nie zmienić stylu prezentowania lekkiej atletyki? Potrzebujemy odważnych, niekonwencjonalnych pomysłów, które przyciągną na stadiony nowych kibiców. Jedyne co nas zwykle ogranicza to nasza wyobraźnia i obawa przed spróbowaniem czegoś nowego – mówi na oficjalnej stronie IAAF Coe.

Na razie nie są jeszcze znane składy poszczególnych drużyn. Wiadomo już jednak, że wszystkie trzy imprezy będą transmitowane na żywo przez australijską telewizję.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~m.Użytkownik anonimowy
~m. :
No photo~m.Użytkownik anonimowy
Tak jak np MŚ sztafet można przyjąć i mają tam one powiedzmy jakiś sens, tak to co powyżej to już jakaś zupełna abstrakcja z lekkoatletyką nie mająca absolutnie nic wspólnego. Przypomina trochę pomysły IPTL z tenisa. Jakie to rewolucyjne, widowiskowe i dla kibiców, i dla TV. Po prostu och i ach. A chodzi tylko o to aby tanim kosztem gwiazdy mogły co nieco zarobić, jeśli znajdą się chętni i naiwni aby płacić. IPTL chwalili sami zawodnicy i Djokovic i Federer i że zmiany mają sens i formuła idealna, bo im przecież kapusta nie smierdziala. A ile to warte, te wszystkie miłe i gładkie formułki, cały cykl, okazalo się miesiąc temu jak kokosów finansowych zabrakło, gwiazdy się wypięły bo charytatywnie grać nie bedą, kibiców na trybunach, sponsorów i mediów zainteresowanych, też nagle jak na lekarstwo. Cykl skrócono, na gwiazdy nie miał kto łożyć, i z tych sztucznych zachwytów sprzed dwóch lat nie zostało już nic. Tu z tą formą lekkoatletyki w wersji nitro power turbo tylko patrzec będzie identycznie.
18 sty 12:34 | ocena:95%
Liczba głosów:22
95%
5%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~uczetnik biegu w pletwach na 243metryUżytkownik anonimowy
~uczetnik biegu w pletwach na 243metry :
No photo~uczetnik biegu w pletwach na 243metryUżytkownik anonimowy
Moze podlaczyc by do tych zawodow podwodna gre w ping ponga.Zanim kibice sie kapna o co w tym wszystkim chodzi organizatorzy zwina kase, zawodnicy dostana swoje a oglupiali kibice jezeli sie zjawia to zostana z rozdziawionymi gebami na stadione i przed telewizorami .
18 sty 12:34 | ocena:90%
Liczba głosów:40
90%
10%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~bazyliUżytkownik anonimowy
~bazyli :
No photo~bazyliUżytkownik anonimowy
Odbedzie sie rowniez skok w skos. Dla tych co nie wiedza - jest to polaczenie skoku w dal i skoku w zwyz.Wyniki beda obliczane korzystajac z tw. Pitagorasa. Nareszcie przyda nam sie ta wiedza w zyciu codziennym.
18 sty 13:19 | ocena:95%
Liczba głosów:37
95%
5%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~starszyUżytkownik anonimowy
~starszy :
No photo~starszyUżytkownik anonimowy
dyscyplinami olimpijskimi były np. przeciąganie liny czy skoki z miejsca, dla tych zawodów proponuję skok w bok (to dla żonatych), bieg na oślep (to dla żon) i dyscyplina pocieszenia bieg przez błota z żoną na plecach
18 sty 13:44 | ocena:95%
Liczba głosów:21
95%
5%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~omgUżytkownik anonimowy
~omg :
No photo~omgUżytkownik anonimowy
przejmowanei punktów od kogoś innego? podwójne liczenie punktów za konkurencję? to ma tyle wspólnego ze sportem co współczesna bankowość z oszczedzaniem....
18 sty 13:16 | ocena:95%
Liczba głosów:22
95%
5%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wowaUżytkownik anonimowy
~wowa :
No photo~wowaUżytkownik anonimowy
Proponuję dodać jeszcze punkt regulaminu - jeden z zawodników w każdej drużynie musi mieć skończone 80 lat.
18 sty 18:15 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~qazUżytkownik anonimowy
~qaz :
No photo~qazUżytkownik anonimowy
To "coś" będzie miało tyle wspólnego z lekkoatletyką, co wrestling z zapasami. Ale kasa z tego może być.
18 sty 12:54 | ocena:100%
Liczba głosów:23
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Dyl SowizdrzałUżytkownik anonimowy
~Dyl Sowizdrzał :
No photo~Dyl SowizdrzałUżytkownik anonimowy
Ciekawe kiedy okaże się że ten cały Usain Bolt był notorycznie naszprycowany dopingiem, tylko jeszcze obecnie nie był wykrywalny.
18 sty 13:04 | ocena:93%
Liczba głosów:27
93%
7%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ssfUżytkownik anonimowy
~ssf :
No photo~ssfUżytkownik anonimowy
Dobrze rozumiem, że Bolt będzie skakał o tyczce?
18 sty 13:57 | ocena:100%
Liczba głosów:17
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~comandante JoseUżytkownik anonimowy
~comandante Jose :
No photo~comandante JoseUżytkownik anonimowy
kasa misiu ,kasa, a najlepiej nie oglądać
18 sty 16:05 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~hamletUżytkownik anonimowy
~hamlet :
No photo~hamletUżytkownik anonimowy
Będą to największe Zawody. Pytanie kogo będzie więcej czy Sportowców czy "Koksowników".
18 sty 13:48 | ocena:92%
Liczba głosów:13
92%
8%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MAGIK z pńUżytkownik anonimowy
~MAGIK z pń :
No photo~MAGIK z pńUżytkownik anonimowy
Ja proponuje następujące dyscypliny jako lekkoatletyczne:
skok w bo,bieg na oślep,sztafeta może być z tymi kobietami przy czym najpierw biegną kobiety A gdy jest zmiana na mężczyzn gdy dobiegają to nie zatrzymując się wskakują facetom na plecy A ci w tedy muszą z nimi biec na plecach.
Następna dysc.to bieg na czworaka jak pieski i odwrotnie siedząc i podpierając się rękoma biegną przodem albo tyłem.Bieg z jajkiem na łyżeczce dystans 60-100m może być też sztafeta tradycyjna osobno kobiety i mężczyźni.Bieg przez płotki na jednej nodze że by utrudnić! Bieg na jednej nodze dystans 60,100m itd.Skok w dal na jednej nodze Skok wzwyż na jednej nodze Skok otyczce na jednej nodze Bieg na wytrzymałość kto ile wytrzyma tzn.na największą liczbę okrążeń po prostu do odmowy jak któryś zacznie iść to poprostu odpada nie ma go i biegną ci co biegną dlalej aż zostanie ten jedyny i wygrywa tą konkurencję.Bieg na 2x60 :100 i 200m dobiega do mety np.60m i szybka nawrotka na start gdzie tam będzie meta.Wygrywa najszybszy! SZTAFETA z granatem w ręce musi zdążyć dobiec jak najszybciej do zawodnika aby ten zdążył go zabezpieczyć i leci do następnego Każdy ma określony czas nie zdąży ginie trudno :-D
18 sty 19:23 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~leoUżytkownik anonimowy
~leo :
No photo~leoUżytkownik anonimowy
Bolt, podobnie jak Lewis, Jones, Phelps czy Armstrong itd., to napakowany koksem
spryciarz.
18 sty 20:36 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~alaUżytkownik anonimowy
~ala :
No photo~alaUżytkownik anonimowy
Coe to idiota.
18 sty 14:01 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~synUżytkownik anonimowy
~syn :
No photo~synUżytkownik anonimowy
Hymn zawodów odśpiewa ministra Joanna Mucha: "Nie pucz, kiedy odjadę".
18 sty 15:16 | ocena:63%
Liczba głosów:27
63%
37%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RABUżytkownik anonimowy
~RAB :
No photo~RABUżytkownik anonimowy
Jestem najwierniejszym kibicem l.a. od olimpiady w Melbourne w 1956 roku, ale najbliższe zawody w tym samym mieście, kompletnie mnie nie interesują.
18 sty 16:04 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Wspólczuję kobietom Użytkownik anonimowy
~Wspólczuję kobietom
No photo~Wspólczuję kobietom Użytkownik anonimowy
do ~hamlet:
No photo~hamletUżytkownik anonimowy
18 sty 13:48 użytkownik ~hamlet napisał
Będą to największe Zawody. Pytanie kogo będzie więcej czy Sportowców czy "Koksowników".
Będzie poprawność polityczna, dla tego kobiety na 800 będą biegły z Caster Semenya, która/y ma żonę i za dużo testosteronu buhahhahah
18 sty 21:25 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~100 m.Użytkownik anonimowy
~100 m.
No photo~100 m.Użytkownik anonimowy
do ~Dyl Sowizdrzał:
No photo~Dyl SowizdrzałUżytkownik anonimowy
18 sty 13:04 użytkownik ~Dyl Sowizdrzał napisał
Ciekawe kiedy okaże się że ten cały Usain Bolt był notorycznie naszprycowany dopingiem, tylko jeszcze obecnie nie był wykrywalny.
Doczekalem sie Armstronga, doczekam i Bolta. Ten odrazacy pajac niszczy biegi...
18 sty 21:25 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~donek trampekUżytkownik anonimowy
~donek trampek :
No photo~donek trampekUżytkownik anonimowy
tak się zaczyna niszczenie sportu. Powstanie kolejne szoł typu KSW.. żenada..
18 sty 18:35 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~echUżytkownik anonimowy
~ech :
No photo~echUżytkownik anonimowy
Ocho, zaczyna się. Taki wstęp do igrzysk śmierci. Na razie bez śmierci.
18 sty 16:45 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~lekarz rodzinnyUżytkownik anonimowy
~lekarz rodzinny
No photo~lekarz rodzinnyUżytkownik anonimowy
do ~Kikuś:
No photo~KikuśUżytkownik anonimowy
18 sty 13:59 użytkownik ~Kikuś napisał
Nie wierzę, ale pitolisz, człowieku. Walnij z całej siły deklem w twardą ścianę, proszę!
Skorzystaj z dobrej rady, ktora dales koledze, powinno pomoc.
18 sty 19:14 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~jgUżytkownik anonimowy
~jg :
No photo~jgUżytkownik anonimowy
Kogo interesuje jakies biegactwo. Dajcie se siana
18 sty 20:41 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PPUżytkownik anonimowy
~PP
No photo~PPUżytkownik anonimowy
do ~m.:
No photo~m.Użytkownik anonimowy
18 sty 12:34 użytkownik ~m. napisał
Tak jak np MŚ sztafet można przyjąć i mają tam one powiedzmy jakiś sens, tak to co powyżej to już jakaś zupełna abstrakcja z lekkoatletyką nie mająca absolutnie nic wspólnego. Przypomina trochę pomysły IPTL z tenisa. Jakie to rewolucyjne, widowiskowe i dl
Przypomina mi to teleturniej "najsłabsze ogniwo".
18 sty 17:02 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~comandante JoseUżytkownik anonimowy
~comandante Jose
No photo~comandante JoseUżytkownik anonimowy
do ~syn:
No photo~synUżytkownik anonimowy
18 sty 15:16 użytkownik ~syn napisał
Hymn zawodów odśpiewa ministra Joanna Mucha: "Nie pucz, kiedy odjadę".
czyli idź błazeństwo do błazeństwa
18 sty 16:08 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MelaUżytkownik anonimowy
~Mela :
No photo~MelaUżytkownik anonimowy
Bolt jest the best
18 sty 17:29 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~olimpijczykUżytkownik anonimowy
~olimpijczyk
No photo~olimpijczykUżytkownik anonimowy
do ~Mela:
No photo~MelaUżytkownik anonimowy
18 sty 17:29 użytkownik ~Mela napisał
Bolt jest the best
w jezdzie na koksie
18 sty 21:19 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~axeUżytkownik anonimowy
~axe :
No photo~axeUżytkownik anonimowy
a dla transów
osobna katygoria?
19 sty 10:05 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~realistaUżytkownik anonimowy
~realista :
No photo~realistaUżytkownik anonimowy
LA jak żaden inny sport potrzebuje komercji. Jeżeli doszliśmy do sytuacji kiedy biatlon, czy biegi narciarskie są 15x bardziej popularne od lekkiej to nie chyba, ale na pewno jest coś bardzo ale to bardzo nie tak. Problem z lekką atletyką jest taki że zawodnicy startują raz na cztery lata w MŚ albo IO a potem zaszywają się gdzieś i świat o nich zapomina. I to wcale ni jest problem dla kibiców bo kibice sobie świetnie radzą ( popularność snokkera jest 10x większa niż LA) ale samych zawodników. Medale z MŚ czy IO przywozi procent zawodników a reszta marnuje sobie życie licząc na fart. A potem zostają z niczym
19 sty 07:37
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SiPytnAUżytkownik anonimowy
~SiPytnA
No photo~SiPytnAUżytkownik anonimowy
do ~hamlet:
No photo~hamletUżytkownik anonimowy
18 sty 13:48 użytkownik ~hamlet napisał
Będą to największe Zawody. Pytanie kogo będzie więcej czy Sportowców czy "Koksowników".
Co, szkoda ci, że ruskich to nie bierze się już pod uwagę?
18 sty 23:51 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SiPytnAUżytkownik anonimowy
~SiPytnA
No photo~SiPytnAUżytkownik anonimowy
do ~Dyl Sowizdrzał:
No photo~Dyl SowizdrzałUżytkownik anonimowy
18 sty 13:04 użytkownik ~Dyl Sowizdrzał napisał
Ciekawe kiedy okaże się że ten cały Usain Bolt był notorycznie naszprycowany dopingiem, tylko jeszcze obecnie nie był wykrywalny.
On nie ruski, on nie musi brać.
18 sty 23:50 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~qwertykUżytkownik anonimowy
~qwertyk
No photo~qwertykUżytkownik anonimowy
do ~syn:
No photo~synUżytkownik anonimowy
18 sty 15:16 użytkownik ~syn napisał
Hymn zawodów odśpiewa ministra Joanna Mucha: "Nie pucz, kiedy odjadę".
Niech jadą tam Wolacy i odśpiewają hymn Wolski.
18 sty 23:45
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~jokerUżytkownik anonimowy
~joker :
No photo~jokerUżytkownik anonimowy
CZYŻBY BEZ "KOKSU" ?????????????????
18 sty 23:42 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~He he Użytkownik anonimowy
~He he :
No photo~He he Użytkownik anonimowy
Proponuje MS w piłce ale dla odmiany Arbuzem , lecz kopać trzeba tak by go nie uszkodzić , ten zawodnik który go uszkodzi odpada a arbuza wymienia sie na nowego . Bramkarze też muszą bronić tak by go nie uszkodzić . Mecz wygrywa drużyna z wiekszą ilością bramek , lub zawodników przy stanie remisowym :)
18 sty 22:54
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~starszy_1Użytkownik anonimowy
~starszy_1
No photo~starszy_1Użytkownik anonimowy
do ~mjy:
No photo~mjyUżytkownik anonimowy
18 sty 13:34 użytkownik ~mjy napisał
zawody w pluciu na odległość ? w grę w ciupy ?
Można by dołożyć grę w klasy i skoki przez gumę.
18 sty 22:21
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~starszy_1Użytkownik anonimowy
~starszy_1
No photo~starszy_1Użytkownik anonimowy
do ~RAB:
No photo~RABUżytkownik anonimowy
18 sty 16:04 użytkownik ~RAB napisał
Jestem najwierniejszym kibicem l.a. od olimpiady w Melbourne w 1956 roku, ale najbliższe zawody w tym samym mieście, kompletnie mnie nie interesują.
Olimpiada to jest czas między igrzyskami panie znawco.
18 sty 22:19 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DERUżytkownik anonimowy
~DER
No photo~DERUżytkownik anonimowy
do ~Dyl Sowizdrzał:
No photo~Dyl SowizdrzałUżytkownik anonimowy
18 sty 13:04 użytkownik ~Dyl Sowizdrzał napisał
Ciekawe kiedy okaże się że ten cały Usain Bolt był notorycznie naszprycowany dopingiem, tylko jeszcze obecnie nie był wykrywalny.
I Z DODATKO POLAKIEM
18 sty 20:43
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Wybitny InteligentUżytkownik anonimowy
~Wybitny Inteligent :
No photo~Wybitny InteligentUżytkownik anonimowy
BIEG na palcach na dowolnym dystansie BIEG na PIĘTACH dowolny dystans tak samo.BIEG NA KOLANACH na dowolnym dystansie.BIEG przez płotki na piętach .SKOK w dal na pietach SKOK WZWYŻ na piętach TRÓJSKOK na PIĘTACH SKAKANIE na UKUCKA na dowolnym dystansie CZOŁGANIE się na 100-200m
18 sty 20:11 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tabroUżytkownik anonimowy
~tabro :
No photo~tabroUżytkownik anonimowy
Wielu widziało w tv ,sytuacje kiedy Owens ,Murchison,bili rekordy świta na 100 m.
18 sty 19:53
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zwyrodnienieUżytkownik anonimowy
~zwyrodnienie
No photo~zwyrodnienieUżytkownik anonimowy
do ~uczetnik biegu w pletwach na 243metry:
No photo~uczetnik biegu w pletwach na 243metryUżytkownik anonimowy
18 sty 12:34 użytkownik ~uczetnik biegu w pletwach na 243metry napisał
Moze podlaczyc by do tych zawodow podwodna gre w ping ponga.Zanim kibice sie kapna o co w tym wszystkim chodzi organizatorzy zwina kase, zawodnicy dostana swoje a oglupiali kibice jezeli sie zjawia to zostana z rozdziawionymi gebami na stadione i przed t
Mamy zywy przyklad JAK PRZEOKROPNA chciwosc na kase i na zyski pseudodzialaczy WYPACZAJA SPORT.
18 sty 17:41 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KikuśUżytkownik anonimowy
~Kikuś
No photo~KikuśUżytkownik anonimowy
do ~bazyli:
No photo~bazyliUżytkownik anonimowy
18 sty 13:19 użytkownik ~bazyli napisał
Odbedzie sie rowniez skok w skos. Dla tych co nie wiedza - jest to polaczenie skoku w dal i skoku w zwyz.Wyniki beda obliczane korzystajac z tw. Pitagorasa. Nareszcie przyda nam sie ta wiedza w zyciu codziennym.
Nie wierzę, ale pitolisz, człowieku. Walnij z całej siły deklem w twardą ścianę, proszę!
18 sty 13:59 | ocena:100%
Liczba głosów:13
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~peesUżytkownik anonimowy
~pees :
No photo~peesUżytkownik anonimowy
Kolejny WYGŁUP trojańskiej świni us-gestapo -Coe !
18 sty 13:54 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~mjyUżytkownik anonimowy
~mjy :
No photo~mjyUżytkownik anonimowy
zawody w pluciu na odległość ? w grę w ciupy ?
18 sty 13:34 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza: