Mistrzyni pobiegała po swojej ulicy

Więcej na temat:Wanda Panfil, bieganie
zobacz zdjęcia » Wanda Panfil
 fot. Wojciech Jaskuła  /  źródło: Materiały prasowe
21-10-2017 | 22:04

Autor: Wojciech Jaskuła

W Tomaszowie Mazowieckim doszło do niezwykłego wydarzenia biegowego. Uczestnicy, startując charytatywnie, dziękowali m.in. za motywację Wandzie Panfil, która mocno wspiera lokalną społeczność sportową.

 odbył się charytatywny bieg na dystansie 2 km i 4 km oraz marsz nordic walking na dystansie około 2 km. Po raz pierwszy biegacze mogli rywalizować na ulicy sygnowanej nazwiskiem naszej najlepszej biegaczki maratońskiej, ponieważ rywalizacja została rozegrana na ulicy… Wandy Panfil. Bieg można nazwać nieoficjalnym otwarciem ulicy naszej mistrzyni. Wzięła w nim udział ponad setka biegaczy, w tym wiele młodzieży. Wystartowali też zawodnicy z grupy biegowej, która od roku trenuje pod okiem Panfil. W ubiegłym roku Prezydent miasta zaproponował mistrzyni świata z 1991 roku prowadzenie treningów dla mieszkańców, na co zwyciężczyni najbardziej prestiżowych maratonów na świecie wyraziła zgodę i tak zaczęła się przygoda, która ma charakter nie tylko sportowy.

 

 

 Wanda Panfil i część jej sporej grupy biegowej. Najlepsi w teamie biegają już maratony poniżej 2:50.

 

Tomaszowskie bieganie miało prozdrowotny charakter, więc można było korzystać m.in. z darmowego pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz pomiaru masy ciała za pomocą specjalnej wagi z analizatorem składu ciała. W ramach happeningu działał punkt informacyjny dotyczący profilaktyki antydopalaczowej i antynikotynowej, szczepień ochronnych, a także były wykonywane bezpłatne badania smokolizerem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas biegu zorganizowana została także zbiórka funduszy na rehabilitację Amazonki.

 

 

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i Wanda Panfil rozbiegali lokalną społeczność 

 

Nadarzyła się także okazja do podziękowania za rok wspólnych treningów. Tomaszowscy biegacze ufundowali pamiątkowe statuetki dla Prezydenta Miasta – Marcina Witko za zainicjowanie treningów pod kierunkiem mistrzyni oraz samej Wandzie Panfil za prowadzenie zajęć.