Co z Orlen Warsaw Marathonem 2018?

Warsaw Maraton Warszawski
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl
09-11-2017 | 15:35

Autor:

Nikt nie podaje przyszłorocznej daty biegu, strona internetowa wygasła. Czy to już koniec dobrze kojarzonego maratonu? Impreza jednak raczej się odbędzie.

Pięć poprzednich edycji maratonu zostało dobrze zapamiętanych przez biegaczy i kibiców. Zwycięzcami biegu byli m.in. Tadese Tola ze świetnym wynikiem 2:06.55 (2014) czy Lemi Berhanu. Były to jednak czasy świetności imprezy (bardzo dużego, jak na polskie warunki, budżetu). Ostatnio wydatki okrojono o ponad połowę, choć paliwowy koncern ma zyski nawet większe od prognozowanych. Po ubiegłorocznej edycji zaległa głucha cisza. Przestała funkcjonować strona internetowa biegu i nie ma żadnych informacji na temat jego przyszłości.

Z tego co udało się jednak ustalić, impreza w 2018 roku odbędzie się. Przeprowadzany jest obecnie przetarg, który pozwoli wyłonić firmę odpowiedzialną za organizację przyszłorocznego maratonu. Sprawa ma się rozstrzygnąć jeszcze w listopadzie. Termin biegu to 22 kwietnia 2018 roku.

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~MateuszUżytkownik anonimowy
~Mateusz :
No photo~MateuszUżytkownik anonimowy
Moim pierwszym maratonem będzie Orlen i żaden inny. Słyszałem z opinii innych że inne zagraniczne maratony (nawet Authentic maraton z Aten do Maratonu ) nie mają szans z oprawą i atmosferą na Orlen Warsaw
Pozdrawiam!
29 gru 17 14:07
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Rafał Użytkownik anonimowy
~Rafał :
No photo~Rafał Użytkownik anonimowy
Musi się odbyć bo to ma być mój pierwszy maraton. Pozdrawiam Skarżysko .
15 gru 17 06:36 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza: