Biegnij na ratunek na krakowskich Błoniach

Półmaraton Warszawski, biegi
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl
24-08-2017 | 15:37

Autor: IP

Już w sobotę – 26 sierpnia – w Krakowie wystartuje 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. W wydarzeniu wezmą udział wszyscy, którzy chcą pomóc najmłodszym pacjentom i wesprzeć zakup karetki neonatologicznej dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W tym roku rywalizacja obejmuje biegi na dystansie 10 i 3,5 km, bieg na szpilkach oraz biegi dziecięce. Poza tym organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla całych rodzin – w programie znajdą się m.in. pokazy i warsztaty związane z tematyką zdrowego stylu życia.

Na krakowskich Błoniach spotkają się ci, którzy pod hasłem „Biegnij na ratunek” chcą pomóc dzieciom w Małopolsce i aktywnie spędzić czas „na sportowo”. Dzieci będą mogły zapoznać się też z działalnością służb państwowych – na najmłodszych będzie czekała wyposażona karetka, wóz strażacki oraz wozy policyjne. Można też spróbować sił na ściance wspinaczkowej GOPR-u oraz w mini grze terenowej.
– Przygotowania do biegu to intensywna i pełna wyzwań praca dla całego zespołu Fundacji. Ogromny wysiłek wynagradza nam uśmiech dzieci, którym możemy pomóc. Dzięki zebranym środkom i wsparciu wszystkich osób dobrego serca będzie możliwa pomoc najmłodszym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zakup karetki neonatologicznej „N”, której zakup jest konieczny, by ratować zdrowie i życie noworodków. Zapraszamy na bieg. Bądźmy tam wszyscy, by pokazać nasze wsparcie dla małych pacjentów szpitala – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
Choć internetowe zapisy zostały zakończone, to w piątek popołudniu i sobotę rano wciąż będzie można zapisać się na bieg, w miarę wolnych miejsc. Pierwsze biegi (dziecięce) już o 9.00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie: www.fundacjatesco.pl/pl/bieg/6-bieg-charytatywny-fundacji-tesco.html.