Biegniesz w maratonie? Wspomóż też fundację!

Bator Tabor fundacja
 fot. BT  /  źródło: Materiały prasowe
18-04-2017 | 18:31

Autor: IP

Co Fundacja Bator Tabor Polska ma wspólnego z Orlen Warsaw Marathonem? Jest w gronie 30 organizacji, które może wesprzeć każdy biegacz szykujący się do startu. Warto o tym pamiętać planując czynności niezbędne do wykonania przed niedzielnym biegiem!

Fundację można wspomóc w ramach akcji dar Serca poprzez stronę https://www.orlenmarathon.pl/ darserca/lista. Bator Tabor Polska zajmuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi, którym zapewnia profesjonalną, terapeutyczną zabawę. Organizuje co roku dla około 70 małych pacjentów szpitali onkologicznych w Polsce wyjazd na „Obóz Odwagi” (Bator Tabor) – pełen wyzwań, intensywnego wypoczynku z atrakcjami, w tym zabawą w parku linowym, jazdą konną, pływaniem kajakami, łucznictwem, łowieniem ryb, zajęciami plastycznymi itp. Zarówno aktywność, jak i przekraczanie swoich barier dodaje skrzydeł małym obozowiczom, wzmacnia ich wiarę w siebie i wspomaga proces zdrowienia.

W 2016 roku Fundacja Bator Tabor Polska rozpoczęła w Warszawie program GO!, który ma za zadanie przenieść doświadczenia obozu Bator Tabor do szpitalnych sal. Organizacja współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie, w których raz w  miesiącu odbywają się warsztaty. Przeszkoleni wolontariusze Fundacji odwiedzają młodych pacjentów, wypełniając ich czas zabawą i radością – grają z nimi w różnorodne gry planszowe, łamigłówki, prowadzą zajęcia artystyczne itp. 

– Gorąco zachęcamy do wsparcia terapeutycznych obozów dla dzieci z chorobami onkologicznymi oraz zabawy i warsztatów dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Jesteśmy ostatni na liście wspieranych w tym roku organizacji – mówią przedstawiciele FBTP.

Fundację można wesprzeć poprzez stronę: https://www.orlenmarathon.pl/darserca/lista.