20.09.2017 GORNIK ZABRZE - SANDECJA NOWY SACZ 1/8 FINALU PUCHAR POLSKI PILKA NOZNA
PP: GÓRNIK Z. – SANDECJA 3:2 [SKRÓT]

Sposoby na wzmocnienie stawów (nie tylko dla sportowców) - komentarze

« Powrót do artykułu

Komentarze (103)

Napisz komentarz
No photo
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
~Grzegorz :
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
Kto pisał ten komentarz o stawach?
Człowieku, doradzasz picie dziennie szklanki mleka gdyż mleko rujnuje życie, Im więcej mleka tym szybciej stawy się zniszczą. Mleko przyspiesza rozwój osteoporozy, gdyż wyciąga wapń z kości. a Poza tym wapń z mleka nie jest przyswajalny przez ludzi tylko przez młode krowy.
Uważajcie ludzie na takie beznadziejne artykuły,
Pooglądajcie sobie dokumenty o mleku, o całej prawdzie ukrywanej itd:)
Pozdrawiam szukających prawdę:)
28 wrz 15 20:14 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tilerUżytkownik anonimowy
~tiler
do ~bingo:
No photo~bingoUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 17:20 użytkownik ~bingo napisał
czy widzieliście zdrowego sportowca w dojrzałym wieku? a młodzi ciągle w kontuzjach
Najgorsze dla stawów to jest step takie naprzemienne wchodzenie i schodzenie i bieganie
.Bieganiem rozwalilem sobie kolana tak ze spac nie mozna bylo,w pewnym momencie zaczalem az kulec tak mnie bolaly stawy kolanowe.Dwa miesiace przerwy glukozamina i szybkie marsze po 12 -14 km dziennie dla utrzymania kolan w ruchu i zadnych problemow aktualnie.Jesli chodzi o diete to takie rzeczy jak golonka ,pasztety, watrobka zawierajace elastyne i kolagen,a nie tam mleko.Mleko i wapn oraz uszkodzone(smazenie,rafinacja) omega 6 doprowadza do zarastania tetnic i w rezultacie miazdzycy.Zycze zdrowia.
28 wrz 15 19:48 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KUCINUżytkownik anonimowy
~KUCIN :
No photo~KUCINUżytkownik anonimowy
Jaka praca siedząca?Ja przez minimum osiem godzin dziennie chodzę w pracy i robię co najmniej 120 przysiadów tzw.skrętoskłonów.Pracuję na kolei przy wagonach towarowych i muszę się schylić,wejść między wagony i wyjść z pomiędzy nich i tak średnio ok.60 wagonów na zmianie a czasami to nawet 80.Mam 40 lat i czasami nie umiem stać na nogach po pracy.Jem dużo warzyw i owoców,galaretek itp.a mimo to jest coraz gorzej.Może ktoś ma jakąś radę,żeby było lepiej a nie gorzej.
28 wrz 15 18:28 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~obserwatorUżytkownik anonimowy
~obserwator
No photo~obserwatorUżytkownik anonimowy
do ~alefajnie:
No photo~alefajnieUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 14:20 użytkownik ~alefajnie napisał
"mleko właśnie wypiera wapń"
...i dobrze, bo po co Ci wapń przy stawach?
Widzę, że sporo osób błądzi...najważniejsze to żeby umieć ten wapń doprowadzać do kości, a nie do tkanek miękkich do których również zaliczają się stawy...jeśli się tego nie zrobi to
No właśnie, też chciałem o tym napisać - wapń w stawach? Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Warto też zwrócić uwagę, że w całym tym artykule nie ma ani słowa o pokarmach, które rzeczywiście służą WZMOCNIENIU stawów. Jest mowa o tym, co wzmacnia *kości*, jest mowa o substancjach przeciwzapalnych - jednakże, chociaż wspomniano, że stawy są zbudowane z kolagenu i że witamina C poprawia jego przyswajanie, autor nie proponuje *żadnego* produktu, który byłby bogaty właśnie w tę substancję budulcową. Ba, zachęca do spożywania warzyw zamiast mięsa, bo ich białko ponoć nie "zakwasza" - czyli do dodatkowego ograniczenia właśnie tej grupy produktów, w których ten kolagen można znaleźć (!). A potem się dziwimy, że ludzie odżywiający się "zdrowo" mają problemy...
28 wrz 15 18:25 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~cookUżytkownik anonimowy
~cook :
No photo~cookUżytkownik anonimowy
Stawom szkodzi też jedzenie pomidora z białym serem. Otóż kwasy zawarte w pomidorze wchodzą w reakcję z wapniem i tworzą nierozpuszczalne kryształki, które odkładają się w stawach i mogą wywoływać ból podczas ruchu. Szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą i wcinają biały ser z pomidorem, przekonani o tym, że to bardzo zdrowe. A najgorsze jest to, że takie połączenie upowszechniane jest ostatnio w niektórych reklamach telewizyjnych. Zdrowia życzę!
28 wrz 15 23:02 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie :
Jak to mówią: wszystko z umiarem...mój ex teść biegał przez 30 lat...wygrał wiele supermaratonów...trenował min 2x10 km dziennie i przez te 40 lat miał (uwaga!) tylko 9 dni przerwy...dzisiaj nie przeniesie nawet siatki z zakupami...powiem tak: wbrew pozorom bieganie nie jest naszym naturalnym "środowiskiem"...bliższa jest nam jazda na rowerze i o dziwo pływanie...pozdrawiam biegaczy :)
28 wrz 15 19:45 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KiTUżytkownik anonimowy
~KiT :
No photo~KiTUżytkownik anonimowy
Ze wszystkim się zgadzam, dodałbym dla tych którzy zmagają się z problemem na poważnie: psiankowate (ziemniak, pomidor, papryka, ogórek...) te warzywa w przypadku ich nietolerancji - rujnują nasze stawy oraz pszenicę rozszerzyłbym na gluten, pozdrawiam zwłaszcza tych, dla których stawy są dużym problemem. Aha, suplementy w zasadzie nic nie dają jeśli jesz toi co Ci szkodzi
28 wrz 15 15:47 | ocena:100%
0%
100%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Piotr Pisarski (trener personalny i dietetyk)Użytkownik anonimowy
~Piotr Pisarski (trener personalny i dietetyk) :
Mleko jako czynnik budulcowy stawów??? co za brednia
Mleko właśnie wypiera wapń z organizmu
żeby pobudzić stawy do działania trzeba się ruszać. Ruch bowiem wzmacnia kościec i zmusza organizm do produkcji kolagenu.
O więcej szczegółów zapraszam do siebie na facebook`a
Piotr Pisarski
trener personalny i dietetyk
28 wrz 15 14:02 | ocena:50%
50%
50%
| odpowiedzi: 10
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MSUżytkownik anonimowy
~MS
No photo~MSUżytkownik anonimowy
do ~merkola:
No photo~merkolaUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 14:37 użytkownik ~merkola napisał
Jakieś deb ile zachwalają tu bieganie jako zachowania prozdrowotne. W dodatku po asfaltach i betonach!!! To jest niefizjologiczne ! Od kiedy to człowiek pierwotny biegał? Jak go tygrys szablozębny zdybał w dżungli, albo w czasie polowań. Tylko i wyłącznie
Rzeczywiście, porażająca głupota żeby tak biegać. Widzieliście tych biegaczy? Takie jakieś chudzielce, zupełnie nienaturalne. A biegające kobiety jakie mają małe piersi! Człowiek powinien się zdrowo obżerywać (tak jak poseł Pawłowicz) to by sobą COŚ reprezentował. Powinni zakazać biegania, wykrywać biegających fotoradarami i mandaty wlepiać.
28 wrz 15 15:33 | ocena:100%
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AsiaUżytkownik anonimowy
~Asia :
No photo~AsiaUżytkownik anonimowy
Bieganie dla osób dorosłych i starszych, które w życiu nie trenowały, chociaż amatorsko, to zabójstwo. Zabójstwo stawów, ścięgien itp. Od czasu, gdy w TV trzy razy dziennie reklamują bieganie w maratonach, mam 3 razy więcej pacjentów z urazami stawów skokowych, kolanowych. Ludzie opamiętajcie się !!! Nowe kolano kosztuje KUPĘ kasy...
28 wrz 15 15:49 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~StachUżytkownik anonimowy
~Stach
do ~Piotr Pisarski (trener personalny i dietetyk):
28 wrz 15 14:02 użytkownik ~Piotr Pisarski (trener personalny i dietetyk) napisał
żeby pobudzić stawy do działania trzeba się ruszać. Ruch bowiem wzmacnia kościec i zmusza organizm do produkcji kolagenu.
O więcej szczegółów zapraszam do siebie
Tia...byłem młody (liceum, studia) to wypijałem litr mleka dziennie !!!
Niestety...obecnie zmagam się z przerostem prostaty a mam dopiero 52 lata !!!!
Lekarz powiedział, że to nadmiar białka spowodował zwapnienie gruczołu.
I bądź tu mądry...białko na jedno pomaga a na drugie szkodzi !!!
28 wrz 15 14:08 | ocena:67%
67%
33%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie
do ~Piotr Pisarski (trener personalny i dietetyk):
28 wrz 15 14:02 użytkownik ~Piotr Pisarski (trener personalny i dietetyk) napisał
O więcej szczegółów zapraszam do siebie
"mleko właśnie wypiera wapń"
...i dobrze, bo po co Ci wapń przy stawach?
Widzę, że sporo osób błądzi...najważniejsze to żeby umieć ten wapń doprowadzać do kości, a nie do tkanek miękkich do których również zaliczają się stawy...jeśli się tego nie zrobi to na starość mamy sztywne stawy i miażdżycę...
28 wrz 15 14:20 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
~merkola :
Jakieś deb ile zachwalają tu bieganie jako zachowania prozdrowotne. W dodatku po asfaltach i betonach!!! To jest niefizjologiczne ! Od kiedy to człowiek pierwotny biegał? Jak go tygrys szablozębny zdybał w dżungli, albo w czasie polowań. Tylko i wyłącznie.
28 wrz 15 14:37 | ocena:50%
50%
50%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~1948r.Użytkownik anonimowy
~1948r.
do ~Stach:
28 wrz 15 14:08 użytkownik ~Stach napisał
Tia...byłem młody (liceum, studia) to wypijałem litr mleka dziennie !!!
Niestety...obecnie zmagam się z przerostem prostaty a mam dopiero 52 lata !!!!
Lekarz powiedział, że to nadmiar białka spowodował zwapnienie gruczołu.
I bądź tu mądry...białko na jedn
A mnie doświadczony lekarz zalecił jak najwięcej wytrysków nasienia,gdy zgłosiłem się do niego z problemem prostaty.Co najciekawsze,pomogło,tzn. poprawiły się wszelkie wskaźniki z badań krwi dotyczące mej prostaty.To nie jest lek a jedynie wskazówka.
28 wrz 15 14:48 | ocena:100%
100%
0%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~młodaUżytkownik anonimowy
~młoda :
No photo~młodaUżytkownik anonimowy
tu niby w artykule pisze żę osoby po 60 rokiem życia mają problemy ze stawami. a jam 20 pare lat i już mam chondromalacje 4 stopnia, nic nie pomaga, ledwo się chodz itd. najpierw dobrze napiszcie artykul a potem opblikujcie
28 wrz 15 18:04 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie
do ~taka prawda.:
No photo~taka prawda.Użytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:11 użytkownik ~taka prawda. napisał
Dlaczego nic nie jest wspomniane o żelatynie, która jest dobra na stawy. Galareta na nóżkach wieprzowych, wywary z kości tukowych. O tym się niestety nie mówi.
Najlepsze są parówki...i to te najtańsze, bo zawierają ścięgna, stawy, kości i skórki...ludzie szukają tych z min 60% mięsa, bo ta z "wiem co jem" sieje zamęt a prawda jest inna...
28 wrz 15 19:51 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
Link do tego komentarza:
No photo
~bingo :
czy widzieliście zdrowego sportowca w dojrzałym wieku? a młodzi ciągle w kontuzjach
Najgorsze dla stawów to jest step takie naprzemienne wchodzenie i schodzenie i bieganie
28 wrz 15 17:20 | ocena:100%
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie
do ~tiler:
28 wrz 15 19:48 użytkownik ~tiler napisał
.Bieganiem rozwalilem sobie kolana tak ze spac nie mozna bylo,w pewnym momencie zaczalem az kulec tak mnie bolaly stawy kolanowe.Dwa miesiace przerwy glukozamina i szybkie marsze po 12 -14 km dziennie dla utrzymania kolan w ruchu i zadnych problemow aktua
Wiesz, że dzwonią, ale kościół jeszcze Ci nie znany...wapń jest potrzebny, ale trzeba wiedzieć jak go w kości skierować, a nie w tkanki miękkie (czyt. stawy, tętnice)...
28 wrz 15 19:54 | ocena:50%
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mama Dobra RadaUżytkownik anonimowy
~Mama Dobra Rada :
No photo~Mama Dobra RadaUżytkownik anonimowy
Przepisy na domowe nalewki kojące bóle mięśni i stawów po wysiłku na http://mama-dobra-rada.pl
27 wrz 15 22:45 | ocena:100%
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pierożekUżytkownik anonimowy
~pierożek :
No photo~pierożekUżytkownik anonimowy
Największym wrogiem dla stawów jest kwas moczowy.Odkładający się w stawach jako dna moczanowa. Ból 100 gorszy od bólu zęba.
28 wrz 15 20:07 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~nemoUżytkownik anonimowy
~nemo
No photo~nemoUżytkownik anonimowy
do ~1948r.:
28 wrz 15 14:48 użytkownik ~1948r. napisał
A mnie doświadczony lekarz zalecił jak najwięcej wytrysków nasienia,gdy zgłosiłem się do niego z problemem prostaty.Co najciekawsze,pomogło,tzn. poprawiły się wszelkie wskaźniki z badań krwi dotyczące mej prostaty.To nie jest lek a jedynie wskazówka.
Tak więc na prostatę najlepiej pomoże bliższa znajomość z jakąś panią. Ewentualnie może to być pani Rączkowska :)
28 wrz 15 14:58 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~annaUżytkownik anonimowy
~anna
No photo~annaUżytkownik anonimowy
do ~taka prawda.:
No photo~taka prawda.Użytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:11 użytkownik ~taka prawda. napisał
Dlaczego nic nie jest wspomniane o żelatynie, która jest dobra na stawy. Galareta na nóżkach wieprzowych, wywary z kości tukowych. O tym się niestety nie mówi.
Bo to jest tanie i możemy zrobić sobie sami a jak zrobimy to nie kupimy jakiegoś " superowego "suplementu.
28 wrz 15 19:28 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MaximUSUżytkownik anonimowy
~MaximUS
No photo~MaximUSUżytkownik anonimowy
do ~maratonas:
No photo~maratonasUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 14:52 użytkownik ~maratonas napisał
właśnie biegał i to jak. Nie miał karabinu, a nawet łuku. Musiał zbiegać zwierzynę!!!!!!!! Obejrzyj aborygenów i afrykanów - ile i jak biegają!!!
Aborygenow nie znam. Ale afrykanie, a tych jest w mojej okolicy sporo, nie biegaja, tylko leza. Caly dzien.
28 wrz 15 19:25 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dasUżytkownik anonimowy
~das :
No photo~dasUżytkownik anonimowy
głupie te biegacze,latają barany w miastach wśród spalin i wdychają większe dawki jak spacerowicz
28 wrz 15 16:56 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~aliasUżytkownik anonimowy
~alias
No photo~aliasUżytkownik anonimowy
do ~1948r.:
28 wrz 15 14:48 użytkownik ~1948r. napisał
A jeśli żona miewa częste migreny to inna pani na boku to grzech czy działania prozdrowotne?
28 wrz 15 17:09 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza: