20.09.2017 GORNIK ZABRZE - SANDECJA NOWY SACZ 1/8 FINALU PUCHAR POLSKI PILKA NOZNA
PP: GÓRNIK Z. – SANDECJA 3:2 [SKRÓT]

Sposoby na wzmocnienie stawów (nie tylko dla sportowców) - komentarze

« Powrót do artykułu

Komentarze (103)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZuzkaUżytkownik anonimowy
~Zuzka :
No photo~ZuzkaUżytkownik anonimowy
Dbajmy stawy! Ja przez to, że źle wykonywałam ćwiczenia nabawiłam się urazu stawu kolanowego i musiałam zaprzestać wykonywania ćwiczeń na siłowni. Na szczęście pomogli mi w kręg-clinic i szybko stanęłam na nogi. Teraz powoli wracam na salę. Pamiętajcie, ćwiczcie z głową. Jeśli nie jesteście pewni jak korzytSać z danego urządzenia to zapytajcie instruktora. Nie wstydźcie się! :)
21 sie 15:12 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tbUżytkownik anonimowy
~tb
No photo~tbUżytkownik anonimowy
do ~Asia:
No photo~AsiaUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 15:49 użytkownik ~Asia napisał
Bieganie dla osób dorosłych i starszych, które w życiu nie trenowały, chociaż amatorsko, to zabójstwo. Zabójstwo stawów, ścięgien itp. Od czasu, gdy w TV trzy razy dziennie reklamują bieganie w maratonach, mam 3 razy więcej pacjentów z urazami stawów skok
zależy, kto gdzie woli chodzić, czy do Ciebie, czy do kardiologa. Cen w tym w porównaniu raczej się nie przytoczy...:)
3 sie 19:43
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Wiem lepiej Użytkownik anonimowy
~Wiem lepiej :
No photo~Wiem lepiej Użytkownik anonimowy
Sami specjaliści od komentarzy. Mleko szkodzi, pomidory szkodzą...życie szkodzi!
A tym czasem rosyjscy naukowcy odkryli, że...i tak wszyscy umrzemy! :-)
31 lip 00:42
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~matUżytkownik anonimowy
~mat :
No photo~matUżytkownik anonimowy
Sekrety zdrowych stawów kolanowych samopoczucie jak u osiemnastolatka http://zdrowiekolan.pl
27 lut 20:43
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~marcoUżytkownik anonimowy
~marco
No photo~marcoUżytkownik anonimowy
do ~KUCIN:
No photo~KUCINUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 18:28 użytkownik ~KUCIN napisał
Jaka praca siedząca?Ja przez minimum osiem godzin dziennie chodzę w pracy i robię co najmniej 120 przysiadów tzw.skrętoskłonów.Pracuję na kolei przy wagonach towarowych i muszę się schylić,wejść między wagony i wyjść z pomiędzy nich i tak średnio ok.60 wa
Pytanie jeszcze, czy to co wykonujesz - czyli przysiady, skretosklony itd, wykonujesz prawidlowo, obciazajac do min. stawy
19 kwi 16 05:57
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ojfaxUżytkownik anonimowy
~ojfax
No photo~ojfaxUżytkownik anonimowy
do ~ćma:
No photo~ćmaUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:50 użytkownik ~ćma napisał
diosmina
structum jest dobre na stawy
29 wrz 15 21:30
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KazikUżytkownik anonimowy
~Kazik
No photo~KazikUżytkownik anonimowy
do ~Mama Dobra Rada:
No photo~Mama Dobra RadaUżytkownik anonimowy
27 wrz 15 22:45 użytkownik ~Mama Dobra Rada napisał
Przepisy na domowe nalewki kojące bóle mięśni i stawów po wysiłku na http://mama-dobra-rada.pl/domowe-nalewki-na-bole-miesni-stawow-reumatyzm/
Naprawdę niezłe przepisy!
29 wrz 15 18:27
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~cookUżytkownik anonimowy
~cook :
No photo~cookUżytkownik anonimowy
Stawom szkodzi też jedzenie pomidora z białym serem. Otóż kwasy zawarte w pomidorze wchodzą w reakcję z wapniem i tworzą nierozpuszczalne kryształki, które odkładają się w stawach i mogą wywoływać ból podczas ruchu. Szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą i wcinają biały ser z pomidorem, przekonani o tym, że to bardzo zdrowe. A najgorsze jest to, że takie połączenie upowszechniane jest ostatnio w niektórych reklamach telewizyjnych. Zdrowia życzę!
28 wrz 15 23:02 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~CZDUżytkownik anonimowy
~CZD
No photo~CZDUżytkownik anonimowy
do ~pierożek:
No photo~pierożekUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 20:07 użytkownik ~pierożek napisał
Największym wrogiem dla stawów jest kwas moczowy.Odkładający się w stawach jako dna moczanowa. Ból 100 gorszy od bólu zęba.
Choruję na dnę od 19 lat, jest ona następstwem przewlekłej niewydolności nerek którą zdiagnozowano u mnie 30 lat temu.
Codziennie 1 tabletka Miluritu 100mg oraz przynajmniej 3 litry płynów/ dobę (woda mineralna niegazowana, soki, herbata)
Dzięki temu, mimo choroby nie wiem co to ból stawów.
Spożywanie tak dużej ilości płynów powoduje wypłukiwanie nadmiaru kwasu moczowego z organizmu, co skutkuje tym, że człowiek mimo choroby może normalnie funkcjonować.
Co do diety, to specjalnie się nią nie przejmuję, jem wszystko łącznie z wieprzowiną czy produktami mlekopochodnymi (jogurty, kefiry), ale wszystko w granicach rozsądku.
Obecnie mam 41 lat i nie narzekam na stawy czy ogólny stan zdrowia...oby tak dalej :-)
28 wrz 15 21:10
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PytajkaUżytkownik anonimowy
~Pytajka :
No photo~PytajkaUżytkownik anonimowy
Na stawy białko jest potrzebne. W młodym wieku organizm nie stwarza problemów z przyswajaniem białka i dostarczeniem go dla kości. W starszym natomiast potrzebne są dodatkowe witaminy,by przyswajanie i dostarczenie białka do kości nie było uciążliwe. Jemy sery, pijemy mleko i dodajmy do tego magnez+potas+ Vit.B6
28 wrz 15 20:43 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~shrekUżytkownik anonimowy
~shrek :
No photo~shrekUżytkownik anonimowy
Najwięcej problemów ze stawami czyni CIĘŻKA praca, i nikt mi nie powie że nie mam racji. Po 40 latach ciężkiej pracy mój kręgosłup jest w opłakanym stanie i nic tego nie może zmienić. Jestem inwalidą do końca życia. Miłego dnia.
28 wrz 15 20:37 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~starszy_1Użytkownik anonimowy
~starszy_1
No photo~starszy_1Użytkownik anonimowy
do ~KUCIN:
Jaka praca siedząca?Ja przez minimum osiem godzin dziennie chodzę w pracy i robię co najmniej 120 przysiadów tzw.skrętoskłonów.Pracuję na kolei przy wagonach towarowych i muszę się schylić,wejść między wagony i wyjść z pomiędzy nich i tak średnio ok.60 wa
Zdecyduj się, albo przysiady albo skrętoskłony. Nie ma przysiadów tzw skrętoskłonów.
28 wrz 15 20:36
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
~Grzegorz :
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
Kto pisał ten komentarz o stawach?
Człowieku, doradzasz picie dziennie szklanki mleka gdyż mleko rujnuje życie, Im więcej mleka tym szybciej stawy się zniszczą. Mleko przyspiesza rozwój osteoporozy, gdyż wyciąga wapń z kości. a Poza tym wapń z mleka nie jest przyswajalny przez ludzi tylko przez młode krowy.
Uważajcie ludzie na takie beznadziejne artykuły,
Pooglądajcie sobie dokumenty o mleku, o całej prawdzie ukrywanej itd:)
Pozdrawiam szukających prawdę:)
28 wrz 15 20:14 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~stop blogeromUżytkownik anonimowy
~stop blogerom :
No photo~stop blogeromUżytkownik anonimowy
Zaraz będą tu bombardować jakimiś blogami stachurskie i inne badziewia.
28 wrz 15 20:10 | ocena:100%
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
~pierożek :
Największym wrogiem dla stawów jest kwas moczowy.Odkładający się w stawach jako dna moczanowa. Ból 100 gorszy od bólu zęba.
28 wrz 15 20:07 | ocena:100%
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~annaUżytkownik anonimowy
~anna
do ~alefajnie:
No photo~alefajnieUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:45 użytkownik ~alefajnie napisał
Jak to mówią: wszystko z umiarem...mój ex teść biegał przez 30 lat...wygrał wiele supermaratonów...trenował min 2x10 km dziennie i przez te 40 lat miał (uwaga!) tylko 9 dni przerwy...dzisiaj nie przeniesie nawet siatki z zakupami...powiem tak: wbrew pozor
Człowiek to powinien raczej chodzić niż biegać
28 wrz 15 19:55 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie
do ~tiler:
No photo~tilerUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:48 użytkownik ~tiler napisał
.Bieganiem rozwalilem sobie kolana tak ze spac nie mozna bylo,w pewnym momencie zaczalem az kulec tak mnie bolaly stawy kolanowe.Dwa miesiace przerwy glukozamina i szybkie marsze po 12 -14 km dziennie dla utrzymania kolan w ruchu i zadnych problemow aktua
Wiesz, że dzwonią, ale kościół jeszcze Ci nie znany...wapń jest potrzebny, ale trzeba wiedzieć jak go w kości skierować, a nie w tkanki miękkie (czyt. stawy, tętnice)...
28 wrz 15 19:54 | ocena:50%
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie
do ~taka prawda.:
No photo~taka prawda.Użytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:11 użytkownik ~taka prawda. napisał
Dlaczego nic nie jest wspomniane o żelatynie, która jest dobra na stawy. Galareta na nóżkach wieprzowych, wywary z kości tukowych. O tym się niestety nie mówi.
Najlepsze są parówki...i to te najtańsze, bo zawierają ścięgna, stawy, kości i skórki...ludzie szukają tych z min 60% mięsa, bo ta z "wiem co jem" sieje zamęt a prawda jest inna...
28 wrz 15 19:51 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
Link do tego komentarza:
No photo
~ćma
do ~KUCIN:
diosmina
28 wrz 15 19:50
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
~tiler
do ~bingo:
No photo~bingoUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 17:20 użytkownik ~bingo napisał
czy widzieliście zdrowego sportowca w dojrzałym wieku? a młodzi ciągle w kontuzjach
Najgorsze dla stawów to jest step takie naprzemienne wchodzenie i schodzenie i bieganie
.Bieganiem rozwalilem sobie kolana tak ze spac nie mozna bylo,w pewnym momencie zaczalem az kulec tak mnie bolaly stawy kolanowe.Dwa miesiace przerwy glukozamina i szybkie marsze po 12 -14 km dziennie dla utrzymania kolan w ruchu i zadnych problemow aktualnie.Jesli chodzi o diete to takie rzeczy jak golonka ,pasztety, watrobka zawierajace elastyne i kolagen,a nie tam mleko.Mleko i wapn oraz uszkodzone(smazenie,rafinacja) omega 6 doprowadza do zarastania tetnic i w rezultacie miazdzycy.Zycze zdrowia.
28 wrz 15 19:48 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
~alefajnie :
Jak to mówią: wszystko z umiarem...mój ex teść biegał przez 30 lat...wygrał wiele supermaratonów...trenował min 2x10 km dziennie i przez te 40 lat miał (uwaga!) tylko 9 dni przerwy...dzisiaj nie przeniesie nawet siatki z zakupami...powiem tak: wbrew pozorom bieganie nie jest naszym naturalnym "środowiskiem"...bliższa jest nam jazda na rowerze i o dziwo pływanie...pozdrawiam biegaczy :)
28 wrz 15 19:45 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~bdbUżytkownik anonimowy
~bdb :
No photo~bdbUżytkownik anonimowy
Proszę pic pokrzywe chociaż raz dziennie
28 wrz 15 19:38 | ocena:50%
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~amatorUżytkownik anonimowy
~amator
No photo~amatorUżytkownik anonimowy
do ~das:
No photo~dasUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 16:56 użytkownik ~das napisał
głupie te biegacze,latają barany w miastach wśród spalin i wdychają większe dawki jak spacerowicz
ja biegam tylko w lesie
28 wrz 15 19:32 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
~anna
do ~taka prawda.:
No photo~taka prawda.Użytkownik anonimowy
28 wrz 15 19:11 użytkownik ~taka prawda. napisał
Dlaczego nic nie jest wspomniane o żelatynie, która jest dobra na stawy. Galareta na nóżkach wieprzowych, wywary z kości tukowych. O tym się niestety nie mówi.
Bo to jest tanie i możemy zrobić sobie sami a jak zrobimy to nie kupimy jakiegoś " superowego "suplementu.
28 wrz 15 19:28 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MaximUSUżytkownik anonimowy
~MaximUS
No photo~MaximUSUżytkownik anonimowy
do ~maratonas:
No photo~maratonasUżytkownik anonimowy
28 wrz 15 14:52 użytkownik ~maratonas napisał
właśnie biegał i to jak. Nie miał karabinu, a nawet łuku. Musiał zbiegać zwierzynę!!!!!!!! Obejrzyj aborygenów i afrykanów - ile i jak biegają!!!
Aborygenow nie znam. Ale afrykanie, a tych jest w mojej okolicy sporo, nie biegaja, tylko leza. Caly dzien.
28 wrz 15 19:25 | ocena:100%
100%
0%
Link do tego komentarza: